2016.05.15. 19:33

Hatalmas csatában nyertek

Balmazújváros - Végig tartani tudta előnyét a Balmazújváros, mely egy góllal meg is nyerte az Eger elleni derbit.

Ahogy arra számítani lehetett, nagy harcot hozott a férfi kézilabda NB I. alsóházi rájátszásának 10. fordulójában megrendezett Balmazújváros–Eger összecsapás szombaton este. Az „odavágón”, március végén a Heves megyeiek tudtak nyerni 22–21-re, amiért az újvárosiak szerettek volna revánsot venni – ez sikerült is, a Kőnig Rendezvényközpontban 23–22-es sikert arattak Hantákék.

Megmaradt az előny​

Jól indult a mérkőzés hazai szempontból, a 10. percben 4–1-re vezettek Füzesi Ferenc tanítványai. A vendégek sem hagyták magukat, folyamatosan csökkentették hátrányukat, a 17. minutumban már csak egy gól volt a különbség (6–5). Félidőben 11–9-re mentek a házigazdák.

Fordulás után jobban kapta el a ritmust a hajdú-bihari egylet, nyolc perccel a szünetet követően már ötgólos előnyben voltak Oláh Gáborék (16–10). Úgy tűnt, nem forog veszélyben a Füzesi-gárda sikere, de a hajrá mégis izgalmasan alakult. Tóth Edmond tanítványai feljöttek 21–20-ra, mikor már csak percek voltak hátra. A Balmaz azonban hősiesen állta a sarat, és megérdemelt, 23–22-es győzelmet aratott.

Az Újváros május 20-án, pénteken 18 órától a Mezőkövesd otthonában vendégszerepel, az egyletek előző összecsapása, április elején 18–18-as döntetlent hozott.

KŐNIG-TRADE BALMAZÚJVÁROSI KK–EGER SBS ESZTERHÁZY 23–22 (11–9)

Balmazújváros, 700 néző. V: Bonifert, Oláh V.

BALMAZÚJVÁROS: PAUL – Balda, Morva, HANTÁK 9 (3), Simovics 3, Lazics 2, KEKEZOVICS 5. Csere: Vranac 3, Tomic 1, Balázs S., Oláh G., István, Temesvári. Edző: Füzesi Ferenc

EGER: RADULESCU – Lezák, Dobó 1, TAKÁCS B. 5, Petro 2, Szabó P. 2, ANTL 8 (1). Csere: Padla 2, Szűcs B. 2, Bajorhegyi, Vancsics. Edző: Tóth Edmond

Az eredmény alakulása: 10. perc: 4–1. 17. p.: 6–5. 38. p.: 16–10. 48. p.: 19–14. 56. p.: 21–20

Kiállítások: 12, ill. 10 perc

Hétméteresek: 4/3, ill. 2 /1