Tizennégy aranyérem Nyíradonyból

Hatodik alkalommal nyerte meg a Shogun SE a diákolimpia döntőjét

Bessenyei Csongor

Forrás: Shogun SE

A hétvégén rendezték meg a Kyokushin karate Diákolimpia döntőjén a nyíradonyi  Harangi Imre Rendezvénycsarnokban. A kiemelt utánpótlás versenyen 48 egyesületből közel 400 induló vett részt, a Shogun SE-ből 46 versenyző lépett tatamira. A debreceni egyesület karatékái ismét kimagaslóan szerepeltek , összesen14 arany-, 7 ezüst- és 15 bronzérmet szereztek.

nyiradony-hajdu-bihar-karate-shogun-se-haon-sport-debrecen-diakolimpiai-donto
A nyíradonyi diákolimpiai döntőn részt vett shogunosok

– Hatodik alkalommal nyertük meg az országos diákolimpia döntőt. Talán most szerepeltünk a legeredményesebben, pedig egy kis betegeskedés is tizedelte a versenyzőinket.

A legfontosabb, hogy ez egy kvalifikációs verseny volt a júniusi debreceni Shinkyokushin karate utánpótlás Európa-bajnokságra.

Jelenleg úgy néz ki, 14 versenyzőnk 18 kategóriában fogja képviselni egyesületünket ezen a kontinenstornán – nyilatkozta portálunknak Rácz Csaba, a Shogun SE alapítója és elnöke.

Rácz Viktória

Senpai Berencsi Tímea bíróként képviselte a cívisvárosi egyesületet a diákolimpiai döntőn.