Huszonhat dobogós hely a DSI-től a hírös városban

A legtöbb aranyat Nagy Ádám zsebelte be, aki 50, 100 és 200 mellen állította meg elsőként az órát.

Remekeltek a DSI Debrecen úszói

Forrás: debrecenisportcentrum.hu

A DSI Debrecen 26 úszója állhatott fel legalább egyszer a dobogóra a XXXVIII. Bácsvíz Kupán, Kecskeméten – számoltak be róla a klub honlapján. Kiválóan teljesítettek a fiatalok a hírös városban megrendezett versenyen, hiszen 16 arany-, 27 ezüst- és 19 bronzérmet szereztek a két nap során.

A medálok gyűjtéséből igencsak kivette a részét Erdős Luca, aki 200 méteren mellen és vegyesen is nyerni tudott, 50, 100, 200 és 800 gyorson másodikként csapott célba, míg 100 mellen a harmadik helyen zárt. A DSI-ből a legtöbb aranyat viszont Nagy Ádám zsebelte be, aki 50, 100 és 200 mellen állította meg elsőként az órát, míg 100 pillangón a második legjobb időt úszta. Az elsőségeket illetően Lucán kívül Rácz Anna Lilla, Virág Ágnes, Kenyeres Gergő és Piros Kristóf duplázott, míg egy-egy alkalommal állhatott fel a dobogó legfelső fokára Zombori-Szalontai Krisztina, Piros Patrik és Végh Tamás.

Külön öröm, hogy korosztályában Piros Kristóf megnyerte az egyéni pontversenyt, melyet egy plusz kupával is honoráltak a szervezők.

Eitler Péter Patrik: 50 pillangó és 100 gyors 3. hely
Erdős Luca: 200 mell és 200 vegyes 1. hely, 50,100,200 és 800 gyors 2. hely, 100 mell 3. hely
Orovecz Patrik: 100 hát és 1500 gyors 2. hely, 200 hát 3. hely
Piros Patrik: 200 mell 1. hely, 100 mell és 100 gyors 2. hely, 50 és 200 gyors 3. hely
Piros Kristóf: 100 és 200 mell 1. hely, 100 gyors 2. hely
Rácz Anna Lilla: 50 és 100 hát 1. hely, 200 hát 2. hely
Schwarcz Mátyás: 200 hát 2. hely, 100 hát 3. hely
Sógor Fruzsina: 100 gyors 2. hely
Tóth Marcell: 200 mell 2. hely
Ulveczki Botond: 200 hát 3. hely
Velekei Botond: 50 pillangó, 50 mell, 100 hát és 200 gyors 2. hely
Végh Eszter: 50 mell 2. hely, 200 mell 3. hely