labdarúgó megye i

2019.11.03. 20:00

„Ebben mi vagyunk a legjobbak”

A labdarúgó megye I.-ben minden mérkőzést lejátszottak a hétvégén, mutatjuk az eredményeket.

Fotó: Kovács Péter

Sárrétudvari KSE – Derecskei LSE 2–0 (0–0)

150 néző. Vezette: Szabó P. (Horváth J., Kecskeméti K.)

Sárrétudvari KSE: Kiss B. – Szabó J., Vass Á., Kiss N., Tóth N., Szabó L. (Fábián O.), Parti P., Nagy T., István B., Rostás D. (Szabó F.), Kiss D. Edző: Szabó Lajos

Derecskei LSE: Barna L. – Szilágyi M. (Huse S.), Bun R., Borbíró D. (Pintér D.), Komjáti D., Alimán J., Kovács I., Csizmadia Cs. (Papp Á.), Szutor T., Haraszti P. (Juhos L.), Vadász I. (Rózsa O.) Edző: Szép Sándor

Gól: Vass Á. (2) Jók: mindenki (a mezőny legjobbja: Vass Á.), illetve mindenki Ifi: 5–3.

Szabó Lajos: A mai napon egy nagyon jól szervezett csapattal találkoztunk, ahol az első félidőt ki kellett szurkolni azért, hogy ne kerüljünk hátrányba. Szünetben megbeszéltük a játékosokkal, hogy hogyan lehet a mérkőzést megnyerni. A második félidőben azt az arcát mutatta a csapat, ami elvárható volt tőlük. Még a játékvezető asszisztense is megkérdezte tőlem, hogy mit mondtam a csapatnak a szünetben. A két gólos győzelem a második félidő alapján megérdemelt volt. Sajnos a hosszabbításban kapott sárga lapok a jövőheti mérkőzésre nézve megnehezítik a dolgunkat. Gratulálok Derecske csapatának a mezőnyben nyújtott magabiztos játékáért, de régi törvény, hogy a futballt gólra játsszák. Az ifi csapatnak gratulálok a régóta várt győzelméhez és remélem, hogy ez a győzelem lelkesedést hoz a hátramaradó két fordulóra. Hajrá Udvari!

Szép Sándor: A játék minden elemében a hazai csapat fölé emelkedtünk, csak egyben nem, az pedig a góllövés és mint tudjuk, ezt a játékot gólra játsszák.

Hajdúhadházi FK – Kabai Meteorit SE 0–4 (0–4)

70 néző. Vezette: Szűcs L. (László J., Molnár L.)

Hajdúhadházi FK: Balogh I. – Szabó G., Svet M., Posta I., Horváth A., Takács G., Halder P., Hadházi D. (Molnár D.), Nagy S., Rostás M. (Fejes I.), Fekete I. (Lakatos L.) Edző: Pintér István

Kabai Meteorit SE: Baranyi S. – Ale M. (Bernáth B.), Márton D., Karika M., Mester M., Plókai G. (Borbély B.), Nagy K. (Czidor R.), Szabó B., Kállai D. (Szutor T.), Kozma L., Németi M. Edző: Plókai Mihály

Gól: Plókai G. (4) Jók: Takács G., Balogh I., illetve mindenki (mezőny legjobbja: Plókai G.) Kiállítva: Posta I. Ifi: 4–5.

Pintér István: Értékelhetetlen.

Plókai Mihály: A súlyosan sérült hazai játékosnak az egyesület nevében mielőbbi felépülést kívánok. Harmincöt perc után a mérkőzést eldöntöttük. Utána már csak arra figyeltünk, hogy semmilyen sérülést ne szenvedjünk. Szerintem a jobbik csapat nyert, de az ellenfelet dicséri, hogy 4-0-nál sem adták fel. Csapatom ma is igazi csapatként játszott. Sok sikert kívánok a Hadháznak.

Hosszúpályi SE – BUSE 0–4 (0–3)

50 néző. Vezette: Dobi Zs. (Németh M., Gyarmati I.)

Hosszúpályi SE: Somogyi B. – Nagy I., Gyurina J., Rostás G., Nagy A. (Rózsa N.), Dobi Z., Lakatos K., Botos S., Lázár R., Tatár E., Erdős B. Edző: Nagy István

BUSE: Sándor M. (Virányi G.) – Kardos I. (Polonio-Guerreiro J.), Nagy B. (Békési D.), Csordás J. (Ertsey Zs.), Nagy D., Nagy R., Jancsó A., Puskás Z. (Szabó G.), Ékes G., Sándor Sz., Nagy I. (Karmazsin Z.) Edző: Szitkó Róbert

Gól: Jancsó A. (2), Puskás Z., Szabó G. Jók: senki, illetve Jancsó A., Nagy D. Ifi: 4–4.

Nagy István: Labdarúgásra emlékeztető momentumunk körülbelül annyi volt, hogy 11-en ki tudtunk állni. Sírni tudnék az eredmény, a hozzáállás és egyes játékosok a futballról alkotott felfogása miatt és ezt nem csak a mai mérkőzés eredménye miatt mondom.

Szitkó Róbert: Tartottam attól, hogy a szerdai kupamérkőzés miatt nem tudunk 100%-os teljesítményt nyújtani, de ennek nyoma sem volt a mérkőzésen. Jól értékesítettük a helyzeteinket az első félidőben és sikerült lezárnunk a mérkőzést.

Hajdúsámsoni T.T.I.SZ.E. – Hajdúböszörményi TE 0–8 (0–5)

100 néző. Vezette: Muszka Z. (Papp J., Vilmányi S.)

Hajdúsámsoni T.T.I.SZ.E.: Nagy I. – Halász Z., Béke F., Bacskai A., Erdős G., Gergely D., Kubán Z., Szabó B., Szabó O. (Mertin L.), Tömöri L., Bajka M. Edző: Halász Zoltán

Hajdúböszörményi TE: Tömöri A. (Nagy M.) – Oláh N., Tóth T., Szathmári Zs., Linzenbold Zs. (Szép J.), Andorkó S., Lakatos N., Fodor T., Kovács M., Kerek B. (Juhász B.), Tóth B. (Blága T.) Edző: Poczetnyik Csaba

Gól: Andorkó S. (2), Tóth B. (2), Oláh N. (2), Linzenbold Zs., Szép J. Jók: senki, illetve mindenki Ifi: 2–1.

Halász Zoltán: A héten mutatott hozzáállás és edzéslátogatottság után és annak fényébben, hogy reggel még azért kellett imádkoznunk, hogy normális létszámban ki tudjunk állni, nem is nagyon várhattunk mást a mai mérkőzéstől. Ezek után 0–0-nál 100 százalékos ziccert, 0–1-nél pedig büntetőt rontottunk, ami a kedvünket szegte és ezt követően teljesen szétestünk. Jövő héttől az életünkért kell küzdeni.

Poczetnyik Csaba: Kicsit álmos kezdés után magabiztosan játszottunk, ami szép gólokban mutatkozott meg. Minden elismerésem a sámsoni csapaté, aki nagy hátrányból is megpróbált gólt szerezni.

Bocskai SE Vámospércs – Püspökladányi LE 1–1 (0–1)

100 néző. Vezette: Nagy L. (Pósa Zs., Nagy T.)

Bocskai SE Vámospércs: Bányai Cs. – Kolompár K., Nemes E., Nánási D. (Pólyik D.), Zsupos J., Führer L. (Kolompár K.), Kolompár R., Nagy G., Kovács Gy. (Kiss I.), Kolompár J., Károlyi A. Edző: Oláh Sándor

Püspökladányi LE: Szabó P. – Németh M. (Mogyorósi J.), Horváth N., Baranyai L., Jámbor M., Makula A. (Karacs Z.), Dajka L. (Szabó M.), Varga M., Veres S. (Kelemen L.), Simon N., Nagy J. Edző: Szabó László

Gól: Károlyi A., illetve Makula A. Jók: Szabó P., Baranyai L., Horváth N., Simon N. Ifi: 2–3.

Oláh Sándor nem nyilatkozott.

Szabó László: Fájdalmas pontokat hagytunk Vámospércsen. Számtalan helyzetet kidolgoztunk, de sajnos a befejezéseknél mindig hibáztunk. Négy alkalommal is a felső lécet lőttük telibe. A csapat nagyon sokat tett a győzelem megszerzése érdekében, de Fortuna ma a hazaiak kezét fogta.

Magyar Mélyépítő-HSE – DEAC 3–0 (1–0)

Vezette: Takács I. (Vasziliu T., Juhász D.)

Magyar Mélyépítő-HSE: Tiba G. – Bernáth K., Nagy L., Pallagi J., Lénárt G. (Békési L.), Sólyom M., Gali V., Éles Z. (Pap L.), Johan Gy. (Nagy J.), Simonka R., Dobi G. Edző: Szabó Gergely János

DEAC: Sáfár P. – Molnár M., Csák Zs., Barabás Z., Tóth Z., Fodor T., Szarka J., Dénes S. (Lévai Á.), Ménes M. (Daku Z.), Kincses D., Párducz T. (Németi P.) Edző: Katona László

Gól: Sólyom M., Dobi G., Lénárt G. Jók: Fodor T. , Barabás Z., Dénes S., Ménes M., Szarka J. Ifi: 4–0.

Szabó Gergely János nem nyilatkozott.

Katona László: A megbeszéltek szerint játszottunk az első húsz percben és a hazai erős mezőnyfölény ellenére helyzet nélkül kivédekeztük ezt az időszakot. Egy távoli nagyon jól eltalált szabadrúgás góllal vezetést szerzett a hazai csapat. Ezt követően voltak helyzeteink, de nem sikerült egyenlítenünk és a jól felkészített ellenfél még kétszer büntetett bennünk.

Monostorpályi SE – DASE 4–1 (2–1)

150 néző. Vezette: Forgács K. (Prezenszki M., Csiszár K.)

Monostorpályi SE: Bákonyi N. – Sándor B. (Bodnár L.), Tóth A., Pataki E. (Bodnár I.), Bereczky B. (Virágos T.), Gyügyei Z., Gellért M., Kőnig A., Illés D. (Kun Á.), Lakatos Zs. (Kiss G.), Ignáth T. (Gyökeres Z.) Edző: Kaszás János

DASE: Polyák F. – Kiss L., Rácz N., Hudák B., Barcza Á., Sina T., Légrádi M. (Reszler Zs.), Kangf J., Hegedűs Gy., Balogh Á. (Kang J.), Nagy N. Edző: Kovács Miklós

Gól: Tóth A. (3), Gellért M., illetve Sina T. Jók: mindenki, illetve senki Kiállítva: Kang J.

Kaszás János: A mérkőzés elejétől kezdve sok gólhelyzetet sikerült kialakítanunk és habár az ellenfél szerzett vezetést, de rövid idő alatt sikerült ezt egalizálnunk, majd a vezetést is meg tudtuk szerezni. Onnantól kezdve uraltuk a mérkőzést a végéig és sikerült tovább növelnünk az előnyünket. Gratulálok a fiatal játékosaimnak a teljesítményükért.

Kovács Miklós: Say no to racism! Koreai játékosunkat élete első káromkodásáért állították ki, teszem hozzá, jogosan. De kérdezem én: annak miért nincs soha következménye, amit ezeknek a fiataloknak el kell tűrni hétről hétre? Soha még csak egy figyelmeztetést sem kapott egyetlen csapat, szurkoló, játékos, hivatalos személy, mikor minősíthetetlen jelzővel illeti vagy verbálisan, akár fizikálisan bántalmazza a nem Európából jött futballistáinkat. Ideje lenne felnőni a (futball) társadalomnak, mert ez kompletten mindenkire nézve szégyen! És ez az üzenetem nem (csak) Monostorpályiba szól!

Egyébként gratulálok a hazaiak győzelméhez!

Hajdúnánás Flexo-2000 FK – Nyíradony VVTK 4–3 (2–3)

100 néző. Vezette: Gulyás S. (Géhl B., Dávid A.)

Hajdúnánás Flexo-2000 FK: László T. (Puskás Cs.) – Vígh L. (Vass Á.), Szilágyi Á., Cservák T., Csiszár I., Újvári Zs., Fodor J., Jóna G., Bencze D. (Lakatos D.), Szabó B. (Varga N.), Pázmándi D. Edző: Daróczi Péter

Nyíradony VVTK: Rácz T. – Kónya Cs. (Vass G.), Perényi R., Nagy M. (Fábri D.), Czibere B., Olajos G., Gyöngy T. (Gáll F.), Bara M., Botos Zs., Szakács D., Gerghel E. Edző: Gráma István

Gól: Szabó B. (2), Fodor J., Vass Á., illetve Gyöngy T., Olajos G. Jók: Perényi R., Gyöngy T., Kónya Cs. Ifi: 0–3.

Daróczi Péter nem nyilatkozott.

Gráma István: Az elmúlt fél évben művészi szintre fejlesztettük azt, hogy hogyan kell egy félig megnyert mérkőzést elveszíteni. Ebben mi vagyunk a legjobbak. Ki lehet emelni a három joker-játékos ténykedését is, akik hétről-hétre szeretnék a mérkőzések kimenetelét befolyásolni. Labdarúgó pályafutásuk során ez az érzés biztos kimaradt eddig és így próbálnak kompenzálni. Egyúttal gratulálunk a hazaiaknak.