2019.09.05. 14:44

Debreceni szeniorok a Tisza-tó úszóversenyen

Immár 32. alkalommal rendezték meg a Tisza-tó úszóversenyt Abádszalókon.

Fotó: Olvasónk felvétele

A hagyományos 2 km-es távra négy debreceni szenior úszó nevezett. Közülük Virágos Eszter a Felnőtt II. kategóriában a leggyorsabb volt, a dobogó felső fokára állhatott. Gál Judit a Senior I-es kategóriában a harmadik, Égerházi Anikó ugyanitt a 4. helyen végzett.

Rentka László (Senior I., 51-65 évesek) a 4000 m-es távot választotta, és a legerősebb kategóriában úszva a harmadik helyen végzett, a 43 fős mezőnyben az abszolút 5. legjobb időt úszva.

Torkos Sándor 1996 óta jár Abádszalókra, akárcsak klubtársai, Rentka László és Égerházi Anikó. Kezdetben a Tisza-tó átúszó versenyen a Kalóz szigetről a vízmentők állomásáig úsztak a résztvevők, majd a nagy csúszdához került át a verseny egy bójákkal kijelölt, elnyújtott patkó alakú pályára. Torkos Sándor 72 évével az idei úszás legidősebb résztvevője volt, és különdíjban részesült.