Fejlesztés

2022.12.14. 16:43

Sikeresen pályázott a megyei önkormányzat, több mint 300 millió forint kerülhet a fa alá

A beadott 4 Interreg Europe interregionális pályázat mindegyikét támogatta a Lille-i Monitoring Bizottság.

Forrás: Illusztráció/Shutterstock

Ezáltal összesen több mint 300 millió forintból valósulhatnak meg a négyéves pályázatok, melyek támogatási intenzitása 95 százalékos. Az Interreg Europe együttműködések célja a regionális fejlesztési szakpolitikák jó gyakorlatainak azonosítása, cseréje, illetve terjesztése, bevonva az érintett szakpolitikai szereplőket és szakértőket – tudatta a megyei önkormányzat szerdán. A Programban az EU huszonhét tagországa mellett Svájc és Norvégia is részt vesz. Pályázatot olyan konzorciumok nyújthatnak be, melyekben a programterület mind a négy égtájáról legalább egy-egy ország szervezete képviselteti magát (Észak: Dánia, Észtország, Finnország, Németország, Lettország, Litvánia, Norvégia, Svédország; Kelet: Ausztria, Bulgária, Csehország, Magyarország, Lengyelország, Románia, Szlovákia, Szlovénia; Dél: Horvátország, Ciprus, Görögország, Olaszország, Málta, Portugália, Spanyolország; Nyugat: Belgium, Franciaország, Írország, Luxemburg, Hollandia, Svájc).

Az Interreg Europe 2021-2027 Program első pályázati kiírásának beadási határideje május 22-e volt. A Hajdú-Bihar Megyei Önkormányzat a Nemzetközi Csoport koordinálásával a beadott 134 pályázat közül négyben vett vészt partnerként. A beadott pályázatokban összesen 44 magyar szervezet szerepelt.

December 13-án a franciaországi Lille-ben székelő Interreg Europe Monitoring Bizottság meghozta döntését, a beadott 134 pályázat körül 72-nek ítélt támogatást, közöttük annak a négynek is, melyekben a megyei önkormányzat is partner.

A finn Észak-Karélia Regionális Tanácsa vezetésével megvalósuló EXPRESS projekt célja a régiók energiaimporttól és fosszilis energiától való függőségének csökkentése, valamint energia-önellátottságuk és a megújuló energia részarányának növelése a regionális szakpolitikák fejlesztésével, hogy lehetővé váljon a gyors átállás a helyben termelt megújuló energiára a fűtés, az elektromosság és a közlekedés terén.

A GOCORE projekt azzal a kérdéssel foglalkozik, hogy hogyan növelhető a vidéki régiók kapacitása, hogy közösségeiket aktív partnerként vonják be a regionális politikai fejlesztésekbe és végrehajtásba. A projekt vezető partnere a holland Frízföld Tartomány.

Az olasz Torinói Műszaki Egyetem vezetésével a SYSTOUR projekt az egyenlőtlenségek kiigazítására és a területi egyenlőtlenségek csökkentésére koncentrál a fenntartható turizmus és a területfejlesztés területén.

A WEEWaste projekt célja hatékonyabb nemzeti, regionális és helyi szakpolitikák megvalósítása az elektromos és elektronikus berendezések hulladékainak kezelésére. Vezető partner a Cseh Műszaki Egyetem, Prágában.

A 4 éven át futó projektek költségvetése összesen 5,7 millió euró, melyből a Hajdú-Bihar Megyei Önkormányzat része összesen 783 ezer euró – mintegy 325 millió forint –, melyet az Európai Regionális Fejlesztési Alap 80 százalékban, a magyar állam pedig 15 százalékban finanszíroz.

 

Ezek is érdekelhetik

Hírlevél feliratkozás
Ne maradjon le a haon.hu legfontosabb híreiről! Adja meg a nevét és az e-mail-címét, és mi naponta elküldjük Önnek a legfontosabb híreinket!

Rovatunkból ajánljuk

További hírek a témában