2018.04.12. 07:49

Gulácsiék Marseille-ben juthatnak elődöntőbe

Lipcse - Magyar labdarúgónak is szurkolhatunk csütörtök este az Európa-liga negyeddöntő visszavágóinak egyikén, ugyanis a válogatott kapus Gulácsi Péter együttese, az RB Leipzig Marseille-­ben igyekszik kicsikarni a továbbjutást a sorozat elődöntőjébe.

A kicsikarni szó azért is helyénvaló, mert a németek minimális, 1–0-s előnnyel érkeznek a vélhetően alaposan feltüzelt franciákhoz.

A végeredmény alakulásában főszerepet játszott Gulácsi, aki többször is bravúrral óvta meg hálóját a góltól. Az Olympique mestere, Rudi Garcia azzal a céllal küldte ki a fiait Lipcsében a pályára, hogy olyan eredményt érjenek el, amivel nyílt marad a visszavágó. „Kíváncsi vagyok, mire mennek a lipcseiek csütörtökön a tömött Stade Vélodrome-ban!” – nyilatkozta García.

A nap további három meccsén az Arsenal és az Atlético megnyugtatónak tűnő előnnyel (4–1 és 2–0) utazhat Moszkvába, illetve Lisszabonba, ugyanakkor a Lazio 4–2-es sikere „meleg” visszavágót ígér Salzburgban.