Közgyűlés

2024.02.20. 08:00

Nevet kaphat Debrecen új bölcsődéje

Jelentős férőhelyszám-bővítéssel jár a fejlesztés a Postakert városrészben.

Haon.hu

Több bölcsőde is épült Debrecenben a közelmúltban; képünk a józsai Gönczy Pál utcai Bölcsődében készült Papp László polgármesterrel (balról) és Balázs Ákos alpolgármesterrel

Forrás: Napló-archív

A nemrég elkészült Zelemér utcai bölcsőde ügye a debreceni önkormányzati képviselők elé kerül a soron következő, február 22-i közgyűlésen. Mint a vonatkozó előterjesztés írja, Debrecen Megyei Jogú Város Egyesített Bölcsődei Intézménye a székhelyén és 12 tagintézményében gondoskodik a gyermekek bölcsődei ellátásáról 1260 férőhelyen.

A nemrég elkészült, Postakert városrészben, a Zelemér utca 4. szám alatt épült új, 96 férőhelyes létesítménnyel létrejött egy, a mai kor igényeit maradéktalanul kiszolgálni képes bölcsőde a belvárosban, mely egészséges környezetet biztosít a kisgyermekek neveléséhez és lehetőséget nyújt a városrész bölcsődei kapacitáshiányának, valamint a meglévő tagintézmények túlzsúfoltságának csökkentésére. 

A Postakert városrészben élő családok részéről megnövekedett az igény a bölcsődei ellátás iránt, valamint a városrészben magas alkalmazotti létszámmal működő intézmények, cégek találhatók, így a munkahelyhez közeli bölcsődét választók körében is megnőtt az igény erre a szolgáltatásra. A városrészben működő Postakert Utcai Tagintézmény csupán 44 férőhelyes, ezért a bölcsődei ellátás iránti igényeket már nem tudta kielégíteni.

A fejlesztéssel DMJV Egyesített Bölcsődei Intézménye férőhelyeinek száma 1260-ról 1356-ra emelkedett. Az előterjesztés javaslata alapján az új tagintézmény – hasonlóan az eddigiekhez – az elhelyezkedése szerinti elnevezést kapja, azaz Zelemér Utcai Tagintézmény lesz a neve. 

A tárgyi feltételeket illetően a bútorok és játékeszközök beszerzése elhúzódó folyamat, ezért erre, valamint a bölcsődék nyári nyitvatartási rendjére figyelemmel (2024. július 8. és 2024. augusztus 3. között a bölcsődék zárva tartanak) az új tagintézmény megnyitása várhatóan 2024. szeptember 1-én lehet.

Munkát is ad a bölcsőde

A hatályos jogszabály szerint bölcsődei csoportonként 2 kisgyermeknevelő és két csoportra 1 bölcsődei dajka, valamint 5 vagy több csoport esetén plusz 2 kisgyermeknevelő biztosítása szükséges. A Zelemér Utcai Tagintézmény üzemeltetéséhez 29 fő foglalkoztatása (az intézmény szakmai tevékenységéhez kapcsolódóan összesen 23 fő: 1 fő bölcsődevezető, 18 fő kisgyermeknevelő, 4 fő bölcsődei dajka; az intézményüzemeltetési tevékenységéhez kapcsolódóan összesen 6 fő: 1 fő szakács, 1 fő diétás szakács, 2 konyhai kisegítő, 1 fő mosónő, 1 fő varrónő) szükséges. 

Erre tekintettel a DMJV Egyesített Bölcsődei Intézmény álláshelyeinek számát 2024. augusztus 1-től 29 fővel meg kell emelni, az ehhez kapcsolódó bérköltséget biztosítani szükséges az új munkavállalók foglalkoztatása érdekében.

A fentieken túlmenően szükséges az önkormányzat tulajdonában lévő, Zelemér utca 4. szám alatti ingatlant, mint feladatellátást szolgáló vagyont DMJV Egyesített Bölcsődei Intézménye részére ingyenes vagyonkezelésbe adni, és az alapító okiratot módosítani. 

 

Ezek is érdekelhetik

Hírlevél feliratkozás
Ne maradjon le a haon.hu legfontosabb híreiről! Adja meg a nevét és az e-mail-címét, és mi naponta elküldjük Önnek a legfontosabb híreinket!

Rovatunkból ajánljuk

További hírek a témában