haon-sportoldal

2008.05.23. 21:06

Megvan a hetedik hely a Derecskének!

<p>Budapest – Csakúgy, mint a derecskei összecsapáson, a fővárosban is 29–29-es döntetlent játszott a Vasas és a Tajtavill-Derecske együttese. Ez az eredmény a hazaiaknak a biztos bentmaradást, míg Köstner Vilmos tanítványainak a hetedik hely megszerzését jelenti.</p>

Fordulatokban gazdag mérkőzésen a vendég derecskeiek ötgólos hátrányból előbb fordítottak, majd egy izgalmas végjátékot követően pontosan távoztak az angyalföldiek otthonából. A meccs utolsó találatát Pádár Margó szerezte, mintegy tíz másodperccel a találkozó vége előtt.

A döntetlen egyben azt jelenti, hogy a Tajtavill-Derecske együttese „újkori” élvonalbeli szereplése első évében a hetedik helyen zárta a pontvadászatot.

Papp György: – Két ellentétes félidőt produkáltunk, a végjátékban bármelyik csapat nyerhetett volna.

Köstner Vilmos: – Második félidei védekezésváltással tudtuk az első félidő hibáit kompenzálni. Pontosan, eredményesen zártuk a bajnokságot, köszönjük mindenkinek, aki ebben segített.

Vasas–Derecske 29–29 (18–14)
Fáy u., 400 néző. Vezette: Herczeg, Südi.
Vasas: Guiu – Sterbik 1, NAGY K. 8, Pollakova 4, Gaál 2, LŐW 6, BALOG P. 7 (3). Csere: Tóth Zs. (kapus), Szeberényi 1, Kolos. Edző: Papp György.

Derecske: Király – Flaska 1, Szamosi A. 1, Gulyás 1, RÁCZ 5, KUDOR 6 (1), Szabados 2. Csere: Kolsofszki, Lajtos (kapusok), Szamosi L. 3, PÁDÁR M. 4, Kereki 3, Szűcs N. 2, Sütő M. 1 (1). Edző: Köstner Vilmos.

Az eredmény alakulása. 5. p.: 4–5. 16. p.: 11–8. 27. p.: 17–12. 36. p.: 20–18. 42. p.: 23–19. 50. p.: 24–26. 58. p.: 28–27.

Kiállítások: 2, ill. 12 perc. Hétméteresek: 4/3, ill. 3/2.