2018.03.27. 13:14

Szuperül indult a szezon az Árpád S.E. úszóinak

Hajdúszoboszló - Egyáltalán nem rozsdásodtak be, sőt, sok új egyéni csúcs született.

Megkezdődött a tavaszi versenyszezon a Hajdúszo­boszlói Árpád S.E. úszói számára, a fiatalok Nagyváradon álltak rajtkőre nemrégiben. Tizenöt szoboszlói úszó szállt versenybe Ludmány Rita edző irányításával, a nemzetközi viadalon egyébként három ország közel 650 sportolója indult. Az Árpád S.E. növendékei közül többen kimagasló eredményeket értek el: Suba Zsófi 100 méteres ­mellúszásban elért új egyéni csúcsával a korosztálya ranglistavezetője lett. Hosszú Fruzsina évjáratában kiváló idővel nyerte meg a 100 m pillangót. Mellettük többen is új egyéni csúcsokat értek el.

Bajnok lett

Hódmezővásárhelyen, az Országos Úszó Diákolimpia IV. korcsoportos (A-B kategória) küzdelmeiben is remekeltek a szoboszlóiak. Suba Zsófi 100 m mellen bajnoki címet szerzett, Hosszú Fruzsina 100 m pillangón a 8. helyen csapott célba, 100 mellen pedig a 14. pozíciót szerezte meg. Varga Benedek a „B” korcsoport mellúszó számában szintén a középmezőnyben végzett.

A Hajdúszoboszlói Árpád S.E. múlt hétvégén rendezte meg a 400 méteres felmérő úszóversenyét: 12 klub 121 úszója mérte össze tudását, a leányok és fiúk részére ­kiírt 400 gyors és 400 vegyes számokban. Nyolc évjáratban osztottak érmeket.