2013.05.24. 18:54

Kajak-kenu válogató - Kozák nyert egyesben, Dombiék sikere párosban

Budapest/Szeged, 2013. május 24., péntek (MTI) - Az olimpiai bajnok Kozák Danuta nyerte pénteken a női kajak egyesek 500 méteres küzdelmét a kajakosok és kenusok idei első válogatóversenyén, a szegedi Maty-éren.

Az Újpest lapátforgatója ezzel kiharcolta a részvétel jogát a június közepén sorra kerülő portugáliai kontinensviadalra, s előnybe került az augusztus végén rajtoló, duisburgi vb-vel kapcsolatban is. A második helyen a szerbiai kitérőt követően ismét magyar vizeken és győri színekben kajakozó, háromszoros ötkarikás bajnok Douchev-Janics Natasa végzett, míg a harmadik a szegediek reménysége, Kárász Anna lett. A szintén háromszoros olimpiai bajnok Kovács Katalin leszorult a dobogóról, negyedikként ért célba.

Storcz Botond szövetségi kapitány a nőknél az egyes és páros teljesítmények alapján tesz majd javaslatot a négyes összeállítására.

A férfi kajak kettesek 1000 méteres versenyében is egy londoni aranyérmes egység, Dombi Rudolf és Kökény Roland diadalmaskodott, míg K-1-ben a fiatal Dombvári Bencéé lett az elsőség. A kenu kettesek egy kilométeres küzdelmét a két héttel ezelőtti szegedi Világkupa-viadalon meglepetésre győztes Mike Róbert, Vasbányai Henrik duó nyerte, így immár ez a hajó is Eb-résztvevő.

Szombaton kilenc, a vasárnapi zárónapon pedig tíz döntőt rendeznek a válogatóversenyen.