Rábl Jánosék már csak két pontra vannak a második helytől.

Ezúttal is örülhettek Matheusék (jobbra)

Forrás: Napló-archív/Czinege Melinda

Az MVFC nem kezdte jól a felsőházi küzdelmeket, azonban a csapat kilábalt a kisebb hullámvölgyből. Rábl Jánosék a Veszprémet 5–1-re verték, majd a debreceniek ellen egy mindennél izgalmasabb összecsapáson 6–5-re diadalmaskodtak. Trencsényi János együttese hétfőn este Nyíregyházán növelhette pontjai számát.

Remekül játszottak

A berettyóújfalui alakulat Matheus révén már az 5. percben megszerezte a vezetést (0–1), de a szabolcsiak hat minutummal később Gregory Costa góljával egyenlítettek (1–1). Nem sokáig volt ismét döntetlen az állás, ugyanis Nagy Imre is eredményes volt (1–2), így a vendégek egygólos előnnyel vonulhattak pihenőre.

A második félidőben a piros-fehérek magabiztosan tartották a fórt, sőt, a 25. percben Nagy Dániel is betalált (1–3), majd az összecsapás utolsó momentumaként Nagy Kevin tette fel az i-re a pontot (1–4).

NB I. felsőház, 5. forduló

Continental Aréna. Vezette: Zimonyi (Kiss G., Muhari)

Nyíregyháza–MVFC Berettyóújfalu 1–4 (1–2)

Gólszerzők: Costa (11.), illetve Matheus (5.), Nagy I. (13.), Nagy D. (24.), Nagy K. (40.)

Nyíregyháza: Gagyi – Öreglaki, Costa, Dávid, Rodrigues

Cserék: Petró, Gyulai, Szabó L., Krajnyák, Kovács B., Urr, Lakatos L., Kovács Á., Haburcsák

Vezetőedző: Lovas Norbert

MVFC: Mezei – Matheus, Rábl, Henrique, Schusterman

Cserék: Sándor M., Nagy I., Erdei, Iszák, Nagy K., Magyari Cs., Nagy D., Daróczi, Szabó P.

Vezetőedző: Trencsényi János

Presztízscsata jön

Az MVFC Berettyóújfalu következőnek pénteken 18 óra 30 perctől a Haladás elleni rangadón próbál pontokat csenni.