7:6 (7-4), 6:2

2024.02.25. 14:43

Bondár Anna páros után egyesben is megnyerte a portói tenisztornát!

A Hajdúszoboszló SE teniszezője két szettben verte német ellenfelét a vasárnapi döntőben.

Bondár Anna, a Hajdúszoboszló SE teniszezője

Forrás: Nemzeti Sport-archív

A páros után Bondár Anna egyesben is megnyerte a Portóban rendezett, 75 ezer dollár (27 millió forint) összdíjazású keménypályás ITF-tenisztornát, számolt be az MTI.

A világranglistán 120. játékosra az egyes vasárnapi döntőjében a német Noma Noha Akugue (202.) várt. Első találkozójukon két-két brékkel jutottak a nyitószett rövidítéséig, melyben a 26 éves magyar 2-4-ről fordított 7-4-re. A folytatás már simábban alakult, mivel 2:2 után már csak a Hajdúszoboszló SE sportolója nyert gémet. Az összecsapás 1 óra 48 percig tartott.

Bondár Anna szombaton párosban is diadalmaskodott Portugáliában, mivel a svájci Celine Naeffel az oldalán, három meccslabdáról fordítva legyőzött egy hazai duót.