Tenisz

2024.02.24. 18:56

Párosban nyert tornát Portóban a szoboszlói teniszező

A Hajdúszoboszló SE játékosa, Bondár Anna és partnere döntő rövidítésben győzött szombaton.

Bondár Anna, a Hajdúszoboszló SE teniszezőj

Forrás: Nemzeti Sport-archív

Bondár Anna a svájci Celine Naeffel győzött a párosok között a Portóban zajló, 75 ezer dollár összdíjazású keménypályás ITF-tenisztorna döntőjében.

A világranglistán 120., 26 éves magyar játékos a nap folyamán egyesben épp Naef ellen harcolta ki a döntőbe jutást. Párosban Francisca Jorge és Matilde Jorge várt rájuk a fináléban, a portugál kettős 3:1-es vezetése után fordítani tudtak Bondárék és 41 perc alatt szettelőnybe kerültek. A második játszma ugyanennyi ideig tartott, ezúttal azonban a hazai testvérpár bizonyult jobbnak. Így következett a döntő rövidítés, amelyben három mérkőzéslabdát hárítva kerekedtek felül Bondárék.

Eredmény, döntő:
Bondár Anna, Celine Naef (magyar, svájci)-Francisca Jorge, Matilde Jorge (portugál) 6:4, 3:6, 11-9 - döntő rövidítés