2023.08.26. 11:01

Szépen szerepeltek a DVSC akadémistái

Idősebbek ellen is jó mérkőzéseket játszott, négy találkozón három pontot szerzett Márián Blanka együttese az U19-es Várda kupán.

Forrás: DVSC Kézilabda Akadémia-archív

Márián Blanka együttese már Székelyudvarhelyen megtapasztalhatta, milyen idősebbek ellen kézilabdázni, hiszen a Sepsi juniorjai ellen játszottak felkészülési mérkőzést. Ezúttal is magasabb korosztályú ellenfelek következtek a Várda kupán, ahol U19-es csapatok ellen léptek pályára a debreceni akadémisták – írta a klub honlapja.

Az első találkozón, pénteken a Kisvárda várt a Lokira, akik az első játékrészben partiban voltak a várdaiakkal. A második félidőt jobban bírták a hazaiak, akik végül öt góllal győztek. Következett a Vasas elleni találkozó, amelyen egy gólzáporos első harminc perc után végül döntetlenre végeztek a felek. A harmadik mérkőzés meghozta a győzelmet, a Békéscsaba ellen egy góllal nyertek az akadémisták, akik az utolsó találkozón is szépen helyt álltak egy erős ifjúsági csapat, a Váci NKSE ellen.

Várda Kupa U19

Kisvárda–DVSC SCHAEFFLER 28–23 (12–11) DVSC: Bengi L., Halinda V. (kapusok) – Czene P., Tóth P. 2 (1), Vincze V. 2, Keller P. 3 (1), Zákányi J. 2 (1), Nagy B., Véniger K. 1, Litschauer N. 3, Kis R. 1, File Cs. 1, Varga K. 7, Szinay S., Tóth F., Szürös K. 1. Edző: Márián Blanka

Vasas–DVSC SCHAEFFLER 26–26 (17–16) DVSC: Bengi L., Halinda V. (kapusok) – Krasznai D. 2, Czene P., Tóth P., Vincze V. 1, Keller P. 11, Zákányi J. 1, Nagy B. 1, Véniger K. 3 (1), Litschauer N., File Cs., Varga K. 6, Szinay S. 1, Tóth F. 1, Szürös K. 3 (1). Edző: Márián Blanka

DVSC SCHAEFFLER–Békéscsabai ENKSE 23–22 (14–12) DVSC: Bengi L., Halinda V. (kapusok) – Krasznai D. 1, Czene P., Tóth P. 1 (1), Vincze V. 2, Keller P. 6 (1), Zákányi J. 2, Nagy B. 4, Véniger K. 3, Litschauer N. 1, Kis R., Varga K. 2, Szinay S. 1, Tóth F. 1, Szürös K. Edző: Papp György

DVSC SCHAEFFLER–Váci NKSE 26–32 (9–15) DVSC: Bengi L., Halinda V. (kapusok) – Krasznai D., Czene P. 1, Tóth P., Vincze V. 3, Keller P. 4 (1), Zákányi J. 3, Véniger K., Litschauer N. 5, File Cs. 1, Varga K. 1, Szinay S. 4, Tóth F., Szürös K. 4. Edző: Pappp György.