szon-sportoldal

2008.04.19. 20:38

Újabb BSE–NRK ütközet

<p>A Betonút-NRK női röplabdacsapata folytatta három győzelemig tartó párharcát a BSE ellen a bajnoki elődöntőben.</p>

Jegyzőkönyv

BSE–Betonút-NRK 1:3 (20, -19, -16, -14)

Budapest, 100 néző, v.: Mocsnik, Donkó.

BSE: Török, Németh Zs. Kovács T., Lengyel V., Takács, Kovács E. Csere: Tóth A. (liberó), Kiss B., Földesi, Farkas V. Edző: Farkas Mihály.

Betonút-NRK: Akimova 9, Katona 18, Szakmáry 3, Merkószki 10, Botos 8, Erdősné 13. Csere: Kiss R., Miklai, Fekete K. 4, Bodnár. Edző: Ludvig Zsolt.

1. játszma: 3:2, 7:8, 10:11, 17:14, 21:15, 21:18.

2. játszma: 0:4, 6:8, 8:15, 15:20, 18:22.

3. játszma: 4:5, 6:8, 11:12, 12:18, 14:19, 15:22.

4. játszma: 3:8, 7:9, 7:13, 10:16, 12:21.

Ludvig Zsolt: – Valóban meg kellett izzadni a BSE ellen a sikerért. Egyrészt azért, mert a fővárosiak nagyon akarták a a sikert, másfelől nagyon meleg volt a teremben. Nehezen szoktuk meg a körülményeket, de amikor akaratosan, tudatosan kezdtünk játszani, fokozatosan fölénybe kerültünk.

20:02: Véget ért a mérkőzés. A harmadik játszmát 25:14-re, a meccset 3:1-re nyerte az NRK!

19:57: Botos okos ejtésével 21:12-re vezet az NRK. Közel a győzelem!

19:51: Megállíthatatlanul halad a győzelem felé a Betonút-NRK! A harmadik szett elején 8:3-ra megugrottak a vendégek, noha a BSE két pontra felzárkózott (7:9),  pillanatnyilag 13:7-re vezetnek Merkószkiék.

19:41: A játszmákat tekintve vezet az NRK! A harmadik játszmát magabiztosan, 25:16-ra nyerte a Ludvig-gárda!

19:36: Az NRK élteti a reményt a fordításra. A harmadik szettben ugyanis egyértelműen a vendégek dominálnak, 18:12-re, momentán pedig 19:14-re vezetnek.

19:30: A harmadik szett továbbra is szorosan alakul, előbb két ponttal (6:8) vezetett az NRK, majd egyenlített a BSE. Ismét a vendégek újítottak, akik tartják minimális előnyüket (11:12)

19:20: A harmadik szett szorosan alakul, egyik csapat sem tud ellépni. Jelenleg 5:4 az NRK javára.

19:15: Egyenlített a Betonút-NRK, amely a második szettet 25:19-re nyerte!

19:10: Lendületben az NRK. A nyírségiek állandósították előnyüket, 20:15-re vezetnek.

19:05: Ludvig Zsolt az első játszma után nagyobb odafigyelést kért a nyírségi csapat tagjaitól, akik megfogadták a tanácsot. A második szett eddig az NRK tervei szerint alakul, 15:8-ra vezetnek a vendégek.

19:00: A második szettben robbantott a nyíregyházi gárda: 0:4, 1:5 után szűkített a különbségen a BSE, jelenleg két ponttal tart előrébb az NRK (6:8).

18:54: Elúszott az első szett. A BSE 25:20-ra nyerte a mérkőzés nyitószakaszát. Jóllehet 21:15-re vezetett a hazai csapat, innen még három pontra felzárkózott az NRK, többre azonban nem futotta.

18:43: A játszma hajrájához közelítve ezúttal a BSE áll a jobban. A hazaiak 17:14-re vezetnek a sokat hibázó vendégekkel szemben.

18:39: Fordulatos a mérkőzés: az első technikai szünetre már nyíregyházi előnnyel (7:8) vonultak a csapatok, majd egyenlített (10:10) a BSE. Botos jó nyitásának köszönhetően ismét a vendégeknél az előny.

18:35: A bajnoki elődöntő második mérkőzését jobban kezdte a hazai pályán szereplő BSE, amely jelenleg 3:2-re vezet.

18:32: A nyíregyháziak azt Akimova, Erdősné, Katona, Botos, Merkószki, Szakmáry összetételben kezdtek.

18:30:  Megkezdődött a mérkőzés.

14:33: Mint ismeretes, a nyírségi hölgykoszorú felettébb biztatót teljesítményt nyújtva nyerte a két gárda első, bujtosi csarnokban rendezett összecsapását, így az esetleges fővárosi sikerrel elérhető közelségbe kerül számára a fináléba jutás.  A BSE otthonában 18.30-kor kezdőd mérkőzés fejleményeit nyomon követhetik honlapunkon.

Más lesz ez a meccs – Pesten
Mint a karikacsapás. A Betonút-NRK női röplabdacsapata a három győzelemig kiírt bajnoki elődöntő első, bujtosi csarnokban rendezett ütközete során látványos teljesítménnyel mért csapást (3:0) a BSE-re.

A bajnoki döntő volt a tét
A Betonút-NRK női röplabdacsapata megkezdte csatározását a BSE ellen – a tét a bajnoki döntőbe jutás volt. A meccset élőben közvetítettük!