2017.05.11. 07:49

Kőnig-Trade Balmazújváros: sikerült megnehezíteni az éllovas Szeged dolgát

Balmazújváros - A bajnoki címre hajtó, jelenlegi éllovas MOL-Pick Szeged otthonában vívta meg utolsó előtti NB I-es bajnokiját szerdán este a már biztos kieső Kőnig-Trade Balmazújváros csapata.

Már 3–1-re vezettek a vendégek, mikor ébredezni kezdett a Szeged, mely innentől kezdve átvette az irányítást, félidőben 17–12-re mentek Carlos Pastor tanítványai. A szünet után kapaszkodtak az újvárosiak, a 49. percben csak két gól volt közte (24–22), ám a vége, ahogyan az várható volt, sima lett, 30–24-re nyertek Zubai Szabolcsék.

MOL PICK SZEGED–BALMAZÚJVÁROSI KK 30–24 (17–12)

Szeged, 800 néző. V: Felhő, Öcsi T.

SZEGED: Sego – Sostaric 2, Buntic 2, Skube 4 (3), BÁNHIDI 4, GONCALVES 5, Bóka 2. Csere: SIERRA (kapus), Zubai Sz. 1, P. Rodíguez 2 (1), BODÓ 7, Obranovic, Fekete B. 1. Edző: Carlos Pastor

BALMAZÚJVÁROS: Paul – Mateo Dioris 1, Sztojanovics 2, Balázs S. 2, Rasic 1, Bali 3, KEKEZOVICS 4 (1). Csere: Pásztor (kapus), István, Hanták 4 (2), Vranac, Temesvári 2, JORDÁN 3, Csuruvija 2, Vahnovics, Martinez. Edző: Tréki Tamás

Az eredmény alakulása: 4. perc: 1–3. 8. p.: 5–4. 12. p.: 9–5. 19. p.: 13–8. 25. p.: 14–11. 32. p.: 17–14. 37. p.: 21–16. 43. p.: 22–18. 49. p.: 24–22. 54. p.: 26–23. 57. p.: 29–23

Kiállítások: 8, ill. 4 perc

Hétméteresek: 5/4, ill. 4/3

Tréki Tamás: – Dicséret illeti csapatomat, mert bő ötven percen át lépést tartottunk Európa élvonalába tartozó ellenfelünkkel.