2017.02.12. 08:33

Pontos játék Komlón

Balmazújváros - Döntetlent ért el a Balmazújváros első idei bajnoki mérkőzésén.

Hosszú szünet után rendeztek ismét bajnoki fordulót az élvonalbeli férfi kézilabda-bajnokságban a hétvégén. A Kőnig-Trade Balmazújváros csapata szombaton a Komló otthonában vendégszerepelt, és ért el 22-22-es döntetlent.

Kekezovics szerzett vezetést a vendégeknek, de hamarosan fordult a kocka, már 5–2-re ment a Komló, mikor kezdtek magukhoz térni az újvárosiak. Bali és Balázs is betalált, ám jött a válasz is. 8–8-nál volt újra egál, és még bő tíz perc volt hátra az első félidőből. A szünet előtt már nem esett túl sok gól, végül a Balmaz 11–10-es előnyénél mehettek pihenőre a csapatok.

A második játékrész elején újra egált mutatott az eredményjelző. A folytatásban egyik együttes sem tudott meglépni, roppant izgalmas végjátékra volt kilátás. Az 59. minutumban még 22–21-re vezettek a hajdú-bihariak, ám az utolsó pillanatokban ikszre tudta hozni a meccset a Komló.

A Balmaz legközelebb, a 16. fordulóban, szombaton 18 órától a Mezőkövesdet fogadja a Kőnig Rendezvényközpontban.

SPORT 36 KOMLÓ–BALMAZÚJVÁROSI KK 22–22 (10–11)

Komló, 700 néző. Vezette: Bacs, Bóna

KOMLÓ: GRANIC – GEPHARDT 3, OBRADOVICS 5, Katzirz, Nagy Z., JERKOVICS 6, Markovics 4 (1). Csere: Selymes (kapus), Szőlősi B., Marcsek, Szögi 1, Kékesi 1, Laufer 2 (2). Edző: Kilvinger Bálint

BALMAZÚJVÁROS: PAUL – Tomic 1, Sztojanovics 1, Hanták 2, István, Vranac 1, KEKEZOVICS 5 (2). Csere: Rasic, Balázs 1, BALI 4, Mateo 2, JORDAN 4, Martinez 1, Temesvári, Simovics. Edző: Magi Serra

Az eredmény alakulása: 14. perc: 8–5. 20. p.: 8–8. 39. p.: 12–14. 53. p.: 19–18. 59. p.: 21–22

Kiállítások: 12, ill. 12 perc

Kizárva: Jerkovics (60. perc), illetve Balázs (60. perc)

Hétméteresek: 4/3, ill. 2/2