2015.06.10. 11:17

Bonyhádon tartják a mindent eldöntő döntőt

Debrecen - Drámai csatában maradt alul a DEAC a férfi kosárlabda NB I/B döntőjének 2. meccsén Bonyhádon.

Az első percekben felváltva vezettek a csapatok, majd az első szakaszt ötpontos előnyben (21–16) zárták a debreceniek. Ezt követően is inkább Nagy Benedekék domináltak, félidőben 40–33-ra vezettek. A szünet után lendületet kaptak a hazaiak, akik a 3.etapot 27–10-re hozták. A végjátékban ugyan újra a cívisvárosiak bizonyultak jobbnak, de így is 74–69-es bonyhádi sikerrel zárult a találkozó. Az első meccsen, Debrecenben 75–70-re nyert a DEAC, vagyis a szabályok értelmében (a play-off mérkőzések 3. találkozóinak pályaválasztói jogát a mérkőzést megelőző 2 mérkőzés gólaránya dönti el, a gólarány egyenlősége esetén a pályaválasztói jogot a nyert/vesztett mérkőzések aránya, ennek egyenlősége esetén az alapszakasz dobott/kapott pontjainak aránya határozza meg) Bonyhádon rendezik meg pénteken a 3. összecsapást, melyen eldől, melyik gárda jut fel.