2014.06.12. 11:31

Hat Fontana-fighter utazhat a világbajnokságra!

Dorog, Debrecen, Kaba - Kitűnően szerepeltek a Fontana SE debreceni és kabai kick-bokszolói a 30 klub közel 300 indulóját felvonultató dorogi utánpótlás magyar bajnoki döntőn. A tatamis szakágban megrendezett viadalon 5 arany-, 4 ezüst- és 7 bronzérmet gyűjtöttek be a hajdúsági fiatalok.

A dorogi versenyen nemcsak az utánpótlás bajnoki érmekért csatáztak a résztvevők, az első helyet megszerző sportolók automatikus indulási jogot szereztek a szeptemberben, Olaszországban megrendezésre kerülő világbajnokságra, de a hazai ranglista másodikjai is tatamira léphetnek.

Az már szinte nem is volt meglepetés, hogy a folyamatosan fejlődő junior Európa-bajnok Szima László két stílusban is a dobogó tetejére állhatott, így Itáliában két lehetősége lesz, hogy tovább gyarapítsa világversenyen szerzett medáljainak számát. Nagy Máté okos bunyóval jutott a 16-os tábláról a fináléba, ahol nagy csatában szerezte meg az aranyérmet. A szorgalmas Balogh László is első helyen végzett, de Mádi Bálint ezüstérme is szépen csillog. A kick-boksszal ötéves kora óta foglalkozó kőkemény harcost a döntőben, egy perccel a vége előtt túl erősen végrehajtott technika miatt léptette le a vezetőbíró. Máté vb-esélyeit növeli, hogy a világversenyeken engedik a kontrollált, de kemény bunyót. A nevezett sportolók mellett Tóth Antal is kiharcolta a vb-részvétel jogát. A kabaik is kitettek magukért, Karacs Gergő a legfényesebb medál megszerzésével biztosította helyét a vb-csapatban, de Ludmann Mihály is egészen a fináléig menetelt.