Fotókkal

2021.11.28. 21:57

A Kaposvár diadalmaskodott a DEAC otthonában

A debrecenieknek nem jött össze a bravúr.

A DEAC férfi röplabdázói az év utolsó bajnokiján a Kaposvárt látták vendégül. Az ellenfélnél szóhoz jutott az a Hubicska Patrik, aki az előző idényben még a cívisvárosban termelte a pontokat ipari mennyiségben – közölte a deac.hu.

Fotó: Czinege Melinda

Jobban kezdtek a vendégek, Bögöly Gábor megoldása után 1:4-re módosult az eredmény. A folytatásban egy kaposvári hibának köszönhetően a hazaiak feljöttek egyre (7:8). Ezt követően Hubicska több villanásának is hála duzzadt a Somogy megyeiek fórja. A szettet végül Bögöly zárta le.

A második etap elején Bagics Balázs egy ásszal jelentkezett (3:1). Kiss Imre kiváló sáncával 6:4-re vezetett a DEAC. 11:11 után főleg a kaposváriak akarata érvényesült, emiatt Fodor Antal időt kért (12:15). A hátralévő időben nem sikerült eltüntetni a különbségét, Hubicska biztosította be a kaposvári pontszerzést (21:25).

A harmadik felvonásban sokáig fej fej mellett haladtak a csapatok, ekkor a DEAC-os Fazekasnak sült a keze. A szakasz végén Bagicsnak köszönhetően egalizáltak a hazaiak (22:22). A végjátékban a Kaposvár nem engedte ki a kezéből a játszmát.

A bajnoki legeredményesebb játékosa Hubicska Patrik volt tizennégy ponttal, a DEAC-ban Fazekas tizenkét egységig jutott.