Február 22-e a bűncselekmények áldozatainak napja. Ez alkalomból az Igazságügyi Minisztérium Debreceni Áldozatsegítő Központjának munkatársai szerdán egy standdal települnek ki a Fórum bevásárlóközpontba 13 órától 17 óráig.
Céljuk, hogy felhívják a lakosság figyelmét a bűncselekmények áldozataira, valamint tájékoztatást adnak arról, milyen állami segítséget kaphat, ha áldozattá vált valaki – tájékoztatta a Haont Jakab-Elek Anikó, a debreceni központ intézményvezetője.
Mint írja, fontos szót ejteni az áldozattá válás elkerüléséről, a bűnmegelőzésről is, ezért a rendőrség egy munkatársa is részt vesz a programon.


