Helyi közélet

2013.04.10. 17:39

HAON-ÉLŐ - Lombard Pápa Termál vs. DVSC-TEVA 1-0 (0-0)

Debrecen - Az NB I. 20. fordulójából elhalasztott Lombard Pápa elleni mérkőzését pótolta be a DVSC-Teva szerdán 18 órától Pápán, a Perutz Stadionban. A mérkőzésről élőben tudósítottunk portálunkon!

Pápa

1 – 0

Debrecen

Pápa, 2013.04.10. 18:00

90+4

Bódi szöglete után Oláh Gábor hármas sípszója véget vet a mérkőzésnek. Lombard Pápa - DVSC-Teva 1-0

90+4

A végén még Bouadla próbálkozott, mellé.

90+2

Utolsó cserelehetőségét is kihasználja a Pápa, Quintero helyett Király Botond a pályán.

90

Vége a rendes játékidőnek, három perc hosszabbítás következik.

87

Nagy helyzet maradt ki, Szűcsnek kellett nyújtózkodnia.

85

Változtat Zsivóczky Gyula, Tajthyt váltja Rodenbücher.

82

Maric szabadrúgása akadt el a debreceni sorfalban.

80

Spitzmüller helyére a debreceniek bombázója, Dombi Tibor érkezik, előtte Sidibe váltotta Pölöskeyt.

78

Vészesen fogy az idő, a Loki próbál nyomni, de semmi sem jön össze.

75

Két szögletet is elvégezhetett a DVSC, gól egyikből sem született.

72

Cserélt a Pápa: Lagator ment le, helyette Griffiths a pályán.

70

A hazaiakat láthatóan felszabadította a gól, a debreceniek játékában is folyamatosan ott van a gól lehetősége, de egyenlíteni még nem sikerült.

66

Cserélt a DVSC: Selim Bouadla váltja Szécsi Márkot.

65

Gól, Tóth Bence szabadrúgásából a menteni igyekvő Szakály öngólt szerzett. 1-0-ra vezet a Pápa.

64

Bódi is besárgult.

63

Szűcs kapuja előtt "labdázgatott" a DVSC, a Pápa elig tudott felszabadítani.

62

Cseréhez készülődik a Debrecen, a jelek szerint Selim Bouadla érkezik majd.

58

Továbbra sincs gól, elég görcsösen játszik mindkét csapat.

53

Bódi végezte el a Loki újabb szögletét, Pölöskey kapu fölé fejelt.

49

Pölöskey került helyzetbe, de les miatt lefújták az akciót.

48

A sértett, Bódi végezte el, lövése lepattant a sorfalról, szöglettel jöhet a DVSC.

48

Bódit buktatták, szabadrúgáshoz jut a Loki.

46

Csere nem volt egyik oldalon sem, ugyan az a 22 ember a pályán.

46

A csapatok a pályán, kezdődik a második félidő.

45

Vége az első félidőnek, Oláh Gábor nem hosszabbított. 0-0 az állás, 15 perc múlva folytatódik a mérkőzés.

45

Nem nagyon pörögtek fel a csapatok a félidő végére.

40

Verpecznek kellett hárítani Németh szabadrúgását.

37

Máté Péter kapott sárgát, miután fellökte Lagatort.

36

Újabb Loki-szöglet, Orozco rúgta ki Bódi beadását.

34

Coulibaly paszolt a kapu előtt álló Pölöskeynek, akit azonban zavart Németh, így nem tudta jól elfejelni a labdát.

33

Szakály rendben van, folytatja a játékot.

32

Szakályt kell ápolni, miután összeütközött a pápai kapussal.

31

Lagator is besárgult, miután szabálytalankodott Spitzmüllerrel szemben.

30

Arsic szabadrúgása elcsavarodott a kapu mellett.

27

Spitzmüller adta el a labdát, a megiramodó Quintero gyenge lövését magabiztosan fogta Verpecz.

25

Ezúttal a Pápa végezhetett el szabadrúgást, Tóth lapos lövését Szakály fejelte el.

20

Ígéretes helyzetből végezhetett el szabadrúgást a Loki, Korhut nagyon csúnyán fölé durrantotta.

17

Tóth Bence kapott sárgát műesésért.

16

Coulibalyt állították meg lesen.

15

Pölöskey került hatalmas ziccerbe, a debreceni azonban Szűcs kezébe lőtte a labdát.

14

Egyelőre csak tapogatóznak a csapatok, bár a Loki dominanciája egyértelműen érezhető.

12

Bódi veszélyeztetett, Szűcs csak bravúrral tudott hárítani.

11

Quintero próbálkozott egy kapáslövéssel, a labda elkerülte Verpecz kapuját.

11

Bódi sarokrúgását kivágták a védők.

10

Ismét szöglettel jöhet a Debrecen.

4

Szöglethez jutott a Loki, Korhut lövése nem veszélyeztette a pápai kaput.

3

Szima Gábor is megérkezett a pápai stadionba.

1

Szűcs tolta kapu fölé Szakály szabadrúgását.

1

Elkezdődött a mérkőzés, a Loki kezdte a játékot.

Érkeznek a csapatok a pályára, a DVSC tiszta piros szerelésben, a Pápa sárga felsőben és fekete alsóban játszik majd.

A Videoton begyűjtötte a három pontot a Haladás otthonában, így most öt egységgel előzi meg a DVSC-t.

A mérkőzést Oláh Gábor vezeti, segítői Kispál Róbert és Farkas Balázs lesznek.

A csapatok már a pályán melegítenek, tíz perc, és kezdetét veszi az összecsapás. A jelek szerint egész kellemes időben vághatnak neki a csatának az együttesek, hiszen Pápán süt a nap, és 15 fok van.

A DVSC legközelebb szombaton 14 órától lép pályára, az Egri FC együttese látogat majd az Oláh Gábor utcára a 23. fordulóban.

Kondás Elemér, a DVSC vezetőedzője a mérkőzést megelőzően elmondta, úgy tervezték, az egy hét alatt esedékes három találkozójukból a maximumot hozzák ki. Sajnos a száz százalékot már nem tudják teljesíteni, mert Kispesten nem sikerült nyerni az ismert körülmények miatt, de a Lombard otthonában mindenképpen úgy szeretnének szerepelni, hogy megszerezzék a három pontot.

A Haladás-Videoton meccs állása a 72. percben 0-1.

Ahogy arról beszámoltunk, a zord, esős időjárás miatt az egész huszadik forduló elmaradt az NB I-ben. Kedden már bepótoltak két meccset, az Eger-Paks párharc 2-2-es döntetlennel zárult, míg a Pécs hazai pályán 2-0-ra kikapott a Kaposvártól. Ma két összecsapást pótolnak, 16 órakor kezdődött a Szombathelyi Haladás-Videoton derbi, míg 18 órától a Pápa-DVSC találkozót rendezik.

A két együttes egymás elleni csatájának nincs nagy múltja, mivel a pápai klub csak 2004-ben alakult meg, a két együttes mindössze 12. alkalommal találkozik. Idén augusztusban 1-0-ra nyert hazai pályán a Loki. A DVSC összesen hét győzelmet aratott a kék-sárgák ellen, négyszer pedig döntetlent ért el, vereséget még sosem szenvedett el a pápaiaktól. A gólarány 26-10 a Lokomotív javára.

A Loki legutóbb a Honvéd otthonában 2-2-es döntetlent ért el. Mint ismert, Nagy Zoltán kiállították a kispesti találkozón, így ő biztosan nem lesz ott Pápán. Dajan Simac megbetegedett, így ő sem lép pályára ezúttal, Rezes László sem gyógyult meg, míg Kulcsár Tamás sérüléssel bajlódik. Mindez azt jelenti, hogy elég foghíjas kerettel tud csak nekivágni a Pápa elleni derbinek a piros-fehér alakulat.

NB I. férfi labdarúgás, 20. forduló

Lombard Pápa Termál vs. DVSC-TEVA

1 – 0   (0 - 0)

Pápa, V.: Oláh Gábor (Kispál Róbert, Farkas Balázs, Becséri Dániel).

Pápa: Szűcs L. - Tóth G., Dlusztus, Orozco, Németh M. – Quintero, Tajthy, Tóth B., Arsic – Lagator, Maric

Pad: Nacsa (k), Nagy S., Rodenbücher, Szabó O., Maróti, Király B., Griffiths

Vezetőedző: Zsivóczky Gyula

Debrecen: Verpecz – Bernáth, Máté, Mészáros, Korhut – Bódi, Spitzmüller, Szakály, Szécsi M. – Pölöskey, Coulibaly

Pad: Poleksic (k), Szűcs I., Ramos, Bouadla, Dombi, Ferenczi J., Sidibe

Vezetőedző: Kondás Elemér

Gólszerző: Szakály (1-0, öngól) a 65. percben.

Sárga lap: Tóth Bence a 17., Lagator a 31., Máté Péter a 37., Bódi a 64. percben.

Kiállítás: -.

Csere: Szécsi Márk helyett Selim Bouadla a 66., Lagator helyett Griffiths a 72., Spitzmüller helyett Dombi és Pölöskey helyett Sidibe a 80., Tajthy helyett Rodenbücher a 85., Quintero helyett Király Botond a 92. percben.