haon-sportoldal

2012.05.30. 17:26

Nyíradonyi aranycsapat: három év alatt háromszor lettek bajnokok

Kézilabda. A nyíradonyi kézilabdázó hölgyek nyerték az NB I/B-s bajnokságot. Nagyné Sütő Mariann csapata egyedülálló módon, három egymást követő évben is bajnokságot nyert, ráadásul úgy, hogy a lejátszott mérkőzések közül csupán kétszer hagyták el vesztesen a játékteret az adonyi játékosok.

Az utolsó bajnoki derbi után köszöntötték a sikercsapatot, és elköszöntek Nagyné Sütő Marianntól, Flaskova Mónikától, Horváth Bettinától és Kocsik Viktóriától, ők ugyanis búcsút vettek az aktív élsporttól.

A legsportosabb város

Nemcsak bajnokcsapattal büszkélkedhet Adony, hanem az ország legsportsosabb városa címmel is. Nyíradony az elmúlt tíz évben minden alkalommal, idén is benevezett a Magyar Szabadidősport Szövetség által megrendezett országos rendezvénysorozatba.

A Kihívás Napján a szervezők színes programokkal, érdekes sportfeladatokkal várták a sportolni vágyókat. Szinte minden korosztályt megmozgattak, hogy újra elnyerhessék a legsportosabb város címet – a célt sikerült is elérni, hiszen a 4. kategóriában (3000-7999 fő) a Hajdú-Bihar megye északkeleti szegletében levő, 7937 főt számláló Nyíradony végzett az élen.

A napot a már hagyománnyá vált reggeli torna nyitotta, melyet a polgármesteri hivatal előtti téren tartottak meg, s Tasó László, város polgármestere is részt vett rajta. A Nyíradonyi Kerekpárosok Egyesülete kerékpártúrát szervezett, a Nyíradony–Vámospércs Önkéntes Tűzoltók váltóversenyeket tartottak. A nap az intézmények közötti felnőtt váltóversennyel zárult.