szon-sportoldal

2008.10.23. 16:08

Kevés volt a Mitar-szóló

<p>Paks - Jól kezdett az NYKK Pakson, de a harmadik negyedtől nem volt kérdéses a győztes kiléte, a Marso-Vagép Nyíregyháza KK tehát vereséggel kezdte a bajnokságot a férfi kosárlabdázók NB I. A csoportjában.</p>

A bajnoki idénynyitónTrivunovicsé volt az első kosár, de a paksiak gyorsan megléptek 9–2-re, így Kmézics Zoran hamar időkérésre kényszerült. Sikerült is rendeznie a sorokat, így a nyíregyháziférfi kosárlabdacsapat remekelt az első negyed hátralévő részében.
Trivunovics és pályára küldése után Booker nem tudott hibázni, utóbbi öt perc alatt tucatnyi pontot termelt, így 20–20 után robbantva az első etap végére közel kilenc egységgel lépett meg az NYKK. A folytatásban egy ideig hullámzó volt a játék, ami abból állt, hogy a Paks hol ledolgozta hátrányát, hol pedig meglépett a vendéggárda négy-öt ponttal. Aztán akadozni kezdett a Kmézics-csapattámadójátéka, jellemző adat, hogy a tíz perc alatt szerzett pontmennyiséget a 36. percre tudta megduplázni a látogató.
A második félidőben már csak Mitar Trivunovics pontjaira alapozhatott a piros mezes alakulat, Bookernek sem ment már úgy a dobás, mint eleinte. Savic semlegesítését végig kiválóan megoldották a paksiak, a centereket pedig nyomasztotta Gulyáspalánk alatti jelenléte. Egyetlen egy mutatóban bizonyult jobbnak az NYKK: triplavetésben, de hiába csak két hármast dobott be 19 kísérletéből az Atom, így is növelni tudta előnyét. A harmadik etap közepétől hat-kilenc pont között állandósult a differencia, ami még nem tűnt ledolgozhatatlan hátránynak, de a vendégektámadójátékában nem volt annyi, hogy azt lehetett volna érezni: itt még bármi megtörténhet. A Paks a végére 15 pontosra növelte a különbséget, ami az első negyed tükrében elég elképzelhetetlennek tűnt…

Jegyzőkönyv
Atomerőmű SE–Marso-Vagép Nyíregyháza KK 82–67 (20–29, 20–10, 22–14, 20–14)
Paks, 800 néző, v.: Kapitány, Király, Farkas G.
Paks: Nichols 14, Williams 14/3, Gosa 12, Kedzo 16, Gulyás 19/3. Csere: Kiss Zs., Csaplár-Nagy E. 2, Mészáros Z. 2, Medve 3. Edző: Sabáli Balázs.
NYKK: Savic 4, Trivunovics 29/12, Nagy K., Sitku 8, Jeleszijevics 10/3. Csere: Booker 16/9, Lekli, Wehner. Edző: Kmézics Zoran.
Kipontozódott: Savic (36. perc).
Az eredmény alakulása, 3. perc: 9–2, 4.: 11–9, 6.: 14–15, 8.: 20–24, 13.: 26–29, 15.: 32–31, 17.: 32–36, 22.: 44–41, 24.: 48–46, 25.: 53–46, 29.: 59–50, 33.: 66–55, 36.: 68–59, 38.: 73–62.
Sabáli Balázs:
– Az első negyedben még az öltözőben maradtunk, utána kellően szorítottunk a védekezésen, és ez hozzásegített bennünket a győzelemhez.

Kmézics Zoran: – Új a csapat, látszik, hogy nem vagyunk még kellően összeszokva. Bizonyos periódusokban jól játszottunk, de ez kevés ahhoz, hogy Pakson nyerni tudjunk.