szon-sportoldal

2008.06.11. 09:05

Három érmet lőtt Csehországban

<p>Azt már jó ideje tudjuk, hogy Babicz Sára olimpiai reménység, és mindezt a csehországi Európai Olimpiai Reménységek versenyén is bizonyította a Nyíregyházi PLE sportlövője.</p>

A magyar szempontból Európa-bajnoki válogatónak is számító plzeni viadalon a junior lányok 30 lövéses sportpisztoly számában 579 köregységgel, az első helyen jutott a döntőbe a 18. évét taposó tehetség, a döntőben még 190,7 egységet tett hozzá a teljesítményéhez, ami a második helyezéshez volt elég. Babicz Sára további két csapatszámban lett még érmes: sportpisztolyban a második, légpisztolyban a harmadik helyezett válogatottunknak volt tagja.

Ugyancsak Babicz Sárával kapcsolatos hír, hogy a MOL „Segítség, tehetséges vagyok!” pályázatán ő lett a megyebeli nyertes, aminek köszönhetően a versenyzési lehetőségei javulhatnak a válogatott sportlövőnek.