szon-sportoldal

2008.05.04. 08:12

Vasi varátsige: Csiri(cs)bí

<p>A férfi kosárlabda bajnoki negyedöntő második mérkőzésének elején meglépett a Falco KC, aztán hatalmas munkával fordítani tudott a Marso-Vagép NYKK, végül mégis az alapszakasz győztese szerezte meg a második sikerét.</p>

Minden bejött a vendégeknek a meccs elején. A férfi kosárlabda bajnoki negyeddöntő második felvonásán remekül kezdett a Falco Nyíregyházán, és az első negyedben 16 pontot termelő Csirics vezérletével már tíz perc játék után kétszámjegyű volt a különbség a felek között.

A Marso-Vagép NYKK nélkülözni kényszerült Gary Buchnant, aki ugyan bemelegített, de kiújuló combsérülése miatt nem léphetett pályára. A hasonló gondokkal küszködő Helbich fogát összeszorítva helyet kapott a gárdában, igaz őt gyakran cserélgette TrepákkalDéri Csaba edző. Savic kipontozódásáig csak ők ketten váltották egymást, magyarán négy ember is végigjátszotta a meccset az NYKK-ban.

Jegyzõkönyv

Marso-Vagép NYKK–Falco KC 93–97 (17–28, 29–21, 33–23, 14–25)
Bujtosi csarnok, 1000 nézõ, v.: Papp P., Ádám, Szilas.
NYKK: Savic 28/15, Siska 9/3, Mouton 22/9, Sitku 28/9, Helbich 2. Csere: Trepák 4, Krasznai. Edzõ: Déri Csaba.
Falco: Kálmán 23/6, Doyne 12, Csirics 26/12, Kazlauskas 14/12, Borszéki 5/3. Csere: Aliakszejev 6, Pankár 9/9, Will 2. Edzõ: Szrecsko Szekulovics.
Kipontozódott: Savic (40. perc). Kiállítva: Doyne (14.).
Az eredmény alakulása, 3. perc: 2–8, 4.: 7–8, 6.: 9–14, 9.: 11–26, 12.: 22–38, 14.: 30–38, 15.: 33–44, 18.: 43–44, 23.: 56–53, 24.: 62–57, 25.: 62–62, 26.: 65–67, 28.: 68–72, 30.: 76–72, 32.: 81–74, 34.: 81–81, 35.: 83–87, 37.: 88–92, 40.: 93–95.
A három nyert mérkõzésig tartó párharc állása: 2–0 a Szombathely javára.
Déri Csaba: – Buchanan nélkül játszottunk és Helbich sincs túl jó állapotban, ezek után minden tiszteletem a csapaté, hogy ekkora meccset vívtunk az alapszakasz gyõztesével. Megpróbálunk kedden is méltó partnerek lenni, a közönségnek pedig köszönjük a buzdítást.
Szrecsko Szekulovics: – Jól kezdtünk, de Doyne buta hibájából adódó kiállítás megzavart bennünket, hiszen amerikai légiósunk a támadásban és a védekezésben is meghatározó emberünk, ráadásul a rotációból a sérült Váradi is hiányzott. A Nyíregyháza fordítani tudott, de nem adtuk fel, és miénk lett a gyõzelem. Óriási meccs volt!

Ott tartottunk, hogya Falco magabiztosan vezetett, ám a második negyedben alig három perc alatt nyolc pontig jutó Doyne-t Siska megütéséért jogosan állították ki a játékvezetők. Visszatért a hazai esély, megérezte mindezt a közönség és a csapat is, Mouton, Savic és Sitku remeklésével egy 19–6-os, azon belül is egy 8–0-ás valamint egy 10–0-ás etappal ellenfele sarkába ért a házigazda.

Mi több! Savic újabb hármasa a meccsen először a hazai vezetést (54–53) jelentette, amikor odaát az addig hallgató Kazlauskas is megkezdte termelését a triplagyárban. Az újabb Falco-előny azonban csak pillanatnyi volt, az utolsó etapra hét pontos hazai vezetéssel fordultak a felek. Trepák kosara után (81–74) azonban zsinórban hét Falco-pont jött, majd Csirics újabb két tripláját követően újra a hazaiak futhattak az eredmény után. A végjátékot már Savic nélkül vívták a házigazdák, így is volt két egyenlítési lehetőség az utolsó percben, ám nem sikerült kosárra dobni. Ez egy olyan vereség volt, amelyet követően a közönség is megünnepelte csapatát, kiváló meccsen szenvedett maradt alul a jól játszó és hősiesen küzdő NYKK.