szon-sportoldal

2008.05.17. 21:19

Kaposváron a Szpari

<p>A labdarúgó élvonal 28. fordulójában Kaposváron vendégszerepel a Nyíregyháza Spartacus. A szombaton 19 órakor kezdődő bajnokiról élőben számolunk be a Szabolcs Online-on.</p>

Jegyzõkönyv

Kaposvár–Nyíregyháza Spartacus 1–1 (1–0)
Kaposvár, 2000 nézõ, v.: Kassai (Erõs, Iványi I.)
Kaposvár: Milinte – Grúz, Petrók, Zahorecz – Leandro (Kovacsevics, 86.), Maróti, Nikolics (Obrics, 65.), Szakály D., Pintér – Oláh, Alves. Vezetõedzõ: Prukner László.
Nyíregyháza: Lazareanu – Zaleh, Cséke, Mboussi, Perényi – Miskolczi, Hegedüs, Zabos (Minczér, 75.), Granát (Vukadinovics, 69.) – Lippai, Sindou (Bagoly, 90). Klubmenedzser: Révész Attila.
Gól: Alves (1–0, 43. perc), Miskolczi (1–1, 70. perc).
Sárga lap: Zaleh (16.), Hegedüs (27.), Zabos (47.), Granát (56.), Vukadinovics (75.), Kovacsevics (88.).
Piros lap: Cséke (77.).

Vége a mérkőzésnek: Kaposvár–Nyíregyháza 1–1

91. perc: Pintér kapott sárgát, mert megrúgta Vukadinovicsot. Utána Sindout Bagoly váltotta fel.

A játékvezető három percet hosszabbít.

89. perc: Négy perccel pályára lépését követően Kovacsevics buktatásért „sárgult be”.

88. perc: Obrics bal oldali szöglete után Maróti 6 méterről fejelt éppen csak mellé.

87. perc: Leandro le, Kovacsevics be…

85. perc: Vukadinovics 24 méterről megküldött erős lövése nyomán a labda alig kerülte el a jobb alsó sarkot.

77. perc: A kis Cséke nagyon pipa, ugyanis Kassai kiállította. A védőjátékos Alvest rúgta fel, a játékvezető gólhelyzetnek ítélte meg a szituációt.

76. percMiskolczi visszahúzásért kapott sárgát. Ugyanabban a minutumban Minczér váltotta Zabost.

71. perc: Egyenlített a Szpari! Zabos cselezgetett, Miskolczi 14 méterről csőrrel a jobb alsó sarokba talált, 1–1.

70. perc: Granát helyett Vukadinovics a pályán.

65. perc: Nikolics helyére Obrics érkezett.

63. perc: Zaleh labdájába Milinte belepaskolt, az ismétlést viszont már hárította.

62. perc: Alves 20 méterről lőtt a bal kapufa mellé.

61. perc: Zaleh jobb oldali beadása után Miskolczi négy méterről fejelt a kapu mellé.

58. perc: Granát bal oldali szöglete után az ötösön álló Zaleh őrizetlenül fejelt nagy helyzetben a kapu fölé.

56. perc: Granát is reklamálásért kapott sárgát.

47. perc: Zabos volt zabos, a reklamáló játékost sárgával fegyelmezte Kassai.

Megkezdődött a második félidő, egyik csapat összeállítása sem változott.

A férfi kézilabda NB I-ben a Nyíregyházi KSE 34–26-ra nyert a Hort vendégeként. A labdarúgó NB II-ben: Tuzsér–Vecsés 1–3, Cegléd–Baktalórántháza 2-2.

Vége az első félidőnek, nem hosszabbított a játékvezető.

43. perc: Vezet a Kaposvár! Alves a nyíregyházi kaputól 40 méterre kapott labdát, amit néhány méteren át vezetett, majd 30-ról lövésre szánta el magát, a hatalmas bomba a bal felső sarokban kötött ki, 1–0.

A kaposvári találkozóval párhuzamosan rendezendő meccsek állása: Diósgyőr–Paks 0–1, Zalaegerszeg–REAC 0–1, MTK–Tatabánya 1–1.

31. perc: Oláh 10 méterről lőtt a kapu mellé.

28. perc: Oláh becsapta Csékét és Mboussit is, már a kapu közelében járt, amikor Lazareanu felszedte előle a labdát.

27. perc: Hegedüs buktatta Szakályt a kezdőkörben, Kassai előnyszabályt adott, majd amikor a labda játékon kívülre kerülte, sárgát adott a vétkesnek.

27. perc: A nyíregyházi kontránál Zaleh élesen belőtt labdáját Milinte lábbal tornázta ki.

26. perc: Alves több védőt is becsapott a tizenhatos jobb sarkánál, ám ez annyi energiáját felemésztette, hogy nyolc méterről megeresztett lövése erőtlenül lett Lazareanu zsákmánya.

22. perc: Oláh cselezgetett a nyíregyháziak tizenhatosának előterében, visszapasszolt, majd Maróti 20 méterről alig lőtt a kapu fölé.

19. perc: Sindou 20 méterről hatalmas erejű lapos lövéssel célozta meg Milinte kapujának jobb alsó sarkát, a kaposváriak hálóőre bravúrral hárított.

17. perc: Az ezt követő szabadrúgásból Nikolics 30 méterről a kapu fölé küldte a labdát.

16. perc: Brazil-argentin párharc, melynek eredménye: az ígértes helyzetben kilépő Alvest visszahúzó Zaleh kapott sárgát.

12. perc: „Kis” szögletet követően Zaleh kisodródva 10 méterről fejelt a kapu mellé.

2. perc: Maróti szabálytalankodott Sindouval. A szabadrúgást 23 méterről az ex-kaposvári Hegedüs előbb a sorfalba, majd az onnan kipattanó labdát csúnyán a kapu fölé lőtt. A mérkőzés eleje tapogatózó játékot hozott, a nyíregyháziak betömörültek, és a kontrákra építkeznek, ám jelentősebb helyzetük nem volt.

1. perc: Miskolczi beadásából Granát 7 méterről fejelt Milinte kezébe.

19.00: Elkezdődött a mérkőzés. A kaposváriak tiszta fehérben, a nyíregyháziak piros-kék szerelésben játszanak, a játékvezetők sárga dresszt öltöttek magukra.

18.55: A találkozó játékvezetője az a Kassai Viktor, aki tartalék-játékvezetőként ott lesz az osztrák-svájci közös rendezésű Európa-bajnokságon. Ezúttal Erős Gábor és Iványi István segíti a munkáját.

A kezdõcsapatok

Kaposvár: Milinte – Grúz, Petrók, Zahorecz – Leandro, Maróti, Nikolics, Szakály D., Pintér – Oláh, Alves.
Nyíregyháza: Lazareanu – Zaleh, Cséke, Mboussi, Perényi – Miskolczi, Hegedüs, Zabos, Granát – Lippai, Sindou.

18.45: Kalandos volt a nyíregyháziak hosszadalmas útja, hiszen lerobbant a buszuk, végül személygépkocsi-karavánnal érkeztek Kaposvárra. Ramos három sárgás, Bagolynak a dereka, Menougongnak a térde fáj és Vukadinovics sem teljesen egészséges. Ambrusz, Cornaci és Szilágyi N. továbbra is rehabilitációs edzéseken vesz részt. A somogyiak egyik hiányzója az a Szeles, aki a mátészalkai pályaedző fia.

18.40: Bár süt a nap, felhős ég alatt melegítenek a játékosok. Nagy a rendőri készültség, számítanak a nyíregyházi szurkolók érkezésére. Még lovasrendőr is posztol a kaposvári stadion mellett. Jelenleg közel ötszázan foglalnak helyet a lelátón, de a kezdésre várhatóan kétezresre duzzad a drukkerhad.