szon-sportoldal

2008.04.27. 19:33

Kétgólos hátrányból verte a Tiszalököt a Nyírbátor

<p>Labdarúgó Carmo Suzuki-dr. Zilahi megyei I. osztály, 23. forduló: már nyolc pont az élen a Kemecse előnye, a Ferenczi-fivérek ketten öt gólt hoztak össze a Kótaj színeiben a Nyírkarász ellen.</p>

Tiszavasvári–Mándok 2–2 (1–1)
Tiszavasvári, 200 néző, v.: Éva. Tiszavasvári: Susásnszki – Búr, Kővári, Tályai, Hegedűs, Lajos, Bodnár, Kurucz, Nábrádi (Tamás), Lengyel Á., Mátyási. Edző: Fecsku István. Mándok: Barkaszi – Pásztor, Cap, Karasz, Geda, Gégény (Szeles Cs.), Molnár L., Dancs, Angyal (Galambos), Török (Szeles P.), Bagin (Szabó M.). Edző: Csoma Dezső. Sportszerű, kiegyenlített mezőny játék közepette ritkán veszélybe a kapuk, de a lehetőségek nagyrészéből gól született. Gól: Lengyel Á., Kurucz, ill. Dancs, Szabó M. Ifi: 1–1. (Tudósító: Hankó András)
Fecsku István: – A Török-Molnár majdnem megőrölt minket.
Csoma Dezső: – Korrekt játékvezetés, igazságos döntetlen.

Újfehértó–Nagykálló 2–1 (2–1)
Tiszavasvári út, 200 néző, v.: Homonai. Újfehértó: Kiss I. – Kola, Rácz, Torda, Lendvai, Molnár, Horváth G., Kiss T., Marozsán, Csajkó, Bistyei (Osikóczki). Edző: Nyisztor Sándor. Nagykálló: Szabó Z. – Márton A., Sárga, Domokos (Trencsényi), Mészáros, Kosztyú, Dán, Koczák, Fodor, Málik, Csernijenko. Edző: Révész Csaba. Igazi szomszédvár és alsóházi rangadón az első tizenöt percben a vendégek eldönthették volna a mérkőzést, ami megbosszulta magát. Gól: Kola, Csajkó (11-esből), illetve Csernijenko. Kiállítva: Kola, illetve Csernijenko (mindkettő 78.). Ifi: 1–0.
Nyisztor Sándor: – Az akarat diadala volt!
Révész Csaba: – Egy mondat kevés arra, hogy elmondjam, mi történt a mérkőzésen, azt viszont szeretném megjegyezni, hogy eddig korrekt játékvezetéssel találkozunk, de a mai mérkőzésen az asszisztensek ténykedésére nem találok jelzőket.

Nyírtelek–Nagyhalász 4–1 (2–0)
Nyírtelek, 200 néző, v.: Király A. Nyírtelek: Imrő – Homonyik, Hengsperger, Bárány, Dankó, Bistyei Zs. (Bistyei G.), Leskó, Géczi (Kovács T.), Nagy G., Bánfi (Badak), Szatmári (Kozák). Edző: Vránszki Péter. Nagyhalász: Mudri – Batár, Kertész (Majoros), Kelemen, Csombók Cs., Kotricz, Ungi, Csombók Z., Timbusz (Bodzás), Vincze, Ignácz J. Edző: Kormány László. A nyírteleki csapat felébredt Csipkerózsika-álmából. Gól: Bánfi 2, Szatmári, Bistyei G., illetve Ungi. Ifi: 2–1. (Tudósító: Kovács Béla)
Vránszki Péter: – Ez van, ha mindenki egyet akar és tesz is érte. Gratulálok a csapatomnak.
Kormány László: – Teljes a káosz.

Csenger–Tiszabecs 2–3 (0–0)
Csenger, 250 néző, v.: Kocsis. Csenger: Varga V. – Mándi, Cardos, Jóbi, Orosz, Pálfi (Sajó), Tóth Z., Juhász P. (Kiss Z.), Mester (Juhász F.), Zámbó (Szilágyi L.), Katona (Horváth I.). Edző: Szilágyi Sándor. Tiszabecs: Kosán – Szabó F., Nagy P., Kövesligeti (Németi), Bornemisza, Újfalusi, Mesza, Ács A. (Varga Gy.), Dani, Peremi, Ács G. Edző: Körmös Miklós. Kis szerencsével és nagyobb odafigyeléssel pontot vagy pontokat szerezhetett volna a hazai csapat. Gól: Sajó, Kiss Z., illetve Peremi, Ács G., Varga Gy. Ifi: 20–0.
Szilágyi Sándor: – A mai mérkőzésen csak a játékvezetés volt megyei I. osztályú...
Körmös Miklós: – A három gól stimmel, de a kettővel nem számoltam...

Nyírbátor–Tiszalök 3–2 (2–2)
Nyírbátor, 250 néző, v.: Gergely S. Nyírbátor: Tóth Sz. – Daru, Szegedi, Bécsi (Szabó P.), Lengyel L., Berecz (Bacsó), Tóth T. (Czeily), Tóth J. (Tóth F.), Kurucz Z., Erdei Z., Széplaki (Meszesán). Edző: Lőrincz Sándor. Tiszalök: Szöllősi – Czifrák, Dobos Z., Luput, Hock, Gnand, Horváth N. (Gál), Csáki V., Kurucz T., Nan, Bognár. Edző: Mirgai László. Közönségcsalogató, „Béla-napi”, érdekes mérkőzés volt, a hetedik percben már két góllal vezető vendégek egy öngóllal „szépítettek”, és innentől kezdve a lelkes hazaiak bedarálták a bajnokaspiránst. Gól: Czifrák (öngól), Erdei Z., Szabó P., illetve Nan, Horváth N. Ifi: 7–0. (Tudósító: Balla István)
Lőrincz Sándor: – A mai győzelem azért olyan értékes, mert egy nagyon jó csapat ellen 0–2-ről sikerült megfordítani az eredményt, amihez csak gratulálni tudok.
Mirgai László: – Gratulálok és sok sikert kívánok a Nyírbátornak, amely megérdemelten nyert.

Záhony–Kemecse 1–4 (0–0)
Záhony, 200 néző, v.: Bíró Cs. Záhony: Balogh T. – Varga, Molnár (Árva), Tóth R., Semegi, Győri (Dancs), Orosz, Sére, Czvik, Kovács I. (Papp T.), Balogh S. (Fekete). Edző: Pokol László. Kemecse: Szabó A. – Homann, Szatke, Kató, Somogyi, Karkusz (Matejkó), Balogh Gy., Ruska (Ignácz Z.), Kovács I., Ádámszki, Komi (Hegyes). Edző: Koskovits György.
A hazai csapat első félidőbeli fegyelmezett játéka a szünet utáni első percben bekapott gólt követően fejetlenségbe csapott át, melyet a rutinos bajnokaspiráns könyörtelenül kihasznált. Gól: Győri, illetve Ruska, Kovács I., Ádámszki, Komi. Ifi: 2–1. (Tudósító: Erdei Árpád)
Pokol László: – Hatvan percig fegyelmezetten játszottunk, majd öt pertc alatt sikerült három gólos hátrányba kerülni. Gratulálok a bajnokesélyesnek!
Koskovits György: – Hoztuk a kötelező győzelmet és menetelünk tovább.

Kótaj–Nyírkarász 5–3 (3–1)
Kótaj, 250 néző, v.: Ésik I. Kótaj: Mikó – Horváth Cs., Moravcsik, Oláh S. (Lucskai), Majláth, Ignácz Cs., Ferenczi F., Kató Gy., Toma, Ferenczi M., Simtchatcha (Ignácz D.). Edző: Fekete László. Nyírkarász: Pekk – Peti, Rákóczi, Lakatos (Kovács L.), Tóth L., Farkas (Új), Danku, Dudás Z., Vincze V., Fodor. Jó idő, gólzáporos közönségszórakoztató mérkőzés, megérdemelt kótaji siker. Gól: Ferenczi M. 3, Ferenczi F. 2, illetve Matyi 2, Vincze V. Ifi: 3–2.
Fekete László: – Szokásos hátrányunk után ismét sikerült talpra állnunk, a két Ferenczi kiemlkedő gólképessége eldöntötte a mérkőzést.
Matyi András: – Idegenben három szerzett gól általában elég az üdvösséghez, de mi különleges csapat vagyunk...

Tiszakanyár–Fehérgyarmat 3–0 (2–0)
Tiszakanyár, 200 néző, v.: Szabó J. Tiszakanyár: Balázsy (Kovács T.) – Papp M., Kiss T., Kiss G., Mándoki (Kiss I.), Göncz, Gombkötő S. (Nagy G.), Brankovics (Csernyu), Gerliczki, Oncsó, Molnár F. (Háda K.). Megbízott edző: Háda Tivadar. Fehérgyarmat: Koncz T. – Homoki (Molnár P.), Ország Zs., Varga Z., Tóth A., Kiss A., Igaz, Juhász (Gubacsi), Bartha, Radács (Kocsis T.), Ország L. Edző: Siti Ferenc. A szimpatikusan játszó Fehérgyarmat ellen a Tiszakanyár visszafogottabb játékkal is magabiztos győzelmet aratott. Gól: Kiss G., Gombkötő S., Oncsó. Ifi: 7–0.
Háda Tivadar: – Nagyon örülök a győzelemnek, bár a helyzetkihasználás terén még van mit javítanunk.
Siti Ferenc: – Mezőnyben egyenrangú partnerek voltunk, csak sajnos ezt a játékot gólra játsszák.