szon-sportoldal

2008.04.18. 19:58

Kaposváron zár az NYKK

<p>A felsőházi tagság már két forduló óta biztos a Marso-Vagép NYKK számára, mégsem mondhatjuk, hogy tét nélküli volt az élvonalbeli férfi kosárlabdacsapat utolsó alapszakaszbeli bajnokija, Kaposváron. A 18 órakor kezdődött mérkőzésről szokásunkhoz híven online közvetítésben számoltunk be.</p>

Esélyt sem adott a Kaposvár

A biztos felsőházi tagság tudatában, mégsem tét nélküli mérkőzésre érkezett az alapszakasz zárófordulójában Kaposvárra a Marso-Vagép NYKK.

A pénteki mérkőzés előtt még az volt a kérdés, hogy a hatodik, a hetedik avagy a nyolcadik helyen zár a nyíregyházi élvonalbeli kosárlabdacsapat, a kedvezőbb pozíciókért tenni is kellett, magyarán a győzelemre szüksége volt Déri Csaba legénységének.
A cél érdekében a legkevesebbet Gary Buchanan tehette, mivel az amerikai hátvéd combsérülése miatt otthon maradt. Nem tudni, hogy az ő hiánya okozta-e a zavart, de tény, az első negyedben, 11–9-es vendégvezetés után állvahagyta ellenfelét a Kaposvár. A mindenhonnan betaláló Kinsella vezetésével három perc alatt 15–0-s szakaszt produkált a házigazda, miközben tátva maradt a szánk: amíg a fehér mezeseknek minden bejött, addig Sitkuéknak semmi. Kapaszkodjanak meg: az első tíz perben 18 hazai kísérletből 15 célba ért, és ez az arány a második negyedben sokáig csak javult!
Aki a nyíregyházi gyűrű közelében járt, az rendre betalált, mintha a védekezés című fejezetet nem vették volna át a vendégek a meccs előtt. Húsz, majd harminc pont is volt a hátrány a második részben, a pénteken látottak alapján nem az NYKK teljesítménye utalt arra, hogy a rájátszást a felsőházban kezdheti a csapat.
A folytatásban sem. A kaposvári előny ugyan nem nőtt olyan mértékben, mint az első félidőben, de már annak is „örülnünk” kellett, ha harminc ponton belülre került az NYKK. Némileg romlott a kaposváriak dobási pontossága, de számottevően nem tudta megközelíteni ellenfelét a vendégcsapat, a házigazda könnyedén jutott 100 pont fölé.
Így aztán egy rekordgyanúsnak induló szezon éppúgy 14 győzelemmel, és nyolcadik hellyel ért véget, mint tavaly, a negyeddöntőben az első helyen végzett Falco lesz az ellenfél.

Jegyzőkönyv

Kaposvár–Marso-Vagép NYKK 112–82 (36–19, 33–22, 25–23, 18–18)
Kaposvár, 300 néző, v.: Forrai, Kiss L., Kapitány.
Kaposvár: Ceskovic 12/6, Vojvoda 9/3, Szőke 10, Hendlein 23/9, Kinsella 25/12. Csere: Kiss K. 9/3, Csirke 16/9, Orosz 6, Tömösváry 2, Márkus. Edző: Horváth Imre.
NYKK: Savic 8, Siska 8/6, Mouton 13/3, Sitku 32, Helbich 18. Csere: Krasznai, Trepák 3/3, Nagy K. Edző: Déri Csaba.
Kipontozódott: Mouton (35. perc).
Az eredmény alakulása, 2. perc: 4–4, 4.: 9–11, 7.: 24–11, 8.: 32–15, 11.: 39–19, 13.: 44–21, 15.: 46–27, 17.: 59–31, 19.: 67–35, 22.: 75–43, 25.: 77–51, 27.: 87–54, 32.: 97–69, 37.: 101–75.
Horváth Imre: – Sok minden ült azok közül, amiket gyakoroltunk, és örülünk, hogy a közönségünk is jól szórakozott.
Déri Csaba: – A Kaposvár az első félidőben eldöntötte a mérkőzés sorsát, utána már egyenlő erők küzdelmét láthattuk, de ez már csak szépségtapasz volt a számunkra. Sajnálom, hogy így fejeztük be az alapszakaszt!
További eredmények: Kecskemét-ZTE 94-77, Dombóvár-Albacomp 83-81, Sopron-Paks 94-77, MAFC-Pécs 77-84, Körmend-Szolnok 96-77.

19:37: Vége a mérkőzésnek, Sitku zsákolásával 112-82.

19:35: Vojvoda ismét 30 pontosra tornázta a különbséget, 108-78, egy perc van hátra.

19:33: Trepák triplája jelentette az első olyan nyíregyházi kosarat, amely a cserejátékosok által érkezett, 103-78 után Vojvoda is trojkázott, 106-78, 38. perc.

19:31: Izgalmak nélkül csordogál a meccs, és mivel a Körmend vezet a Szolnok ellen 92-75-re, érik a Falco elleni negyeddöntő. 103-75 a 37. percben.

19:29: Hendleiné a századik pont, Sitku pedig már harmincnál tart, 101-73, 35. perc.

19:25: Vojvoda lerohanás után talált be, 99-69, majd Savic kosarával 99-71 a 34. percben.

19:23: Jé, vendégtripla! Mouton dobta, 97-69, 33. perc.

19:22: Mi mással, kaposvári triplával indult a negyedik etap is, Csirke talált be, 97-64 után Mouton eredményes, 97-66, 32. perc.

Jegyzőkönyv

A harmadik negyed után

Kaposvár–Marso-Vagép NYKK 94–64 (36–19, 33–22, 25–23)

Kaposvár: Ceskovic 12/6, Vojvoda 2, Szőke 10, Hendlein 19/9, Kinsella 25/12. Csere: Kiss K. 9/3, Csirke 11/6, Orosz 6, Tömösváry.
NYKK: Savic 6, Siska 6/6, Mouton 8, Sitku 28, Helbich 16. Csere: Krasznai, Trepák.

Az eredmény alakulása, 2. perc: 4–4, 4.: 9–11, 7.: 24–11, 8.: 32–15, 11.: 39–19, 13.: 44–21, 15.: 46–27, 17.: 59–31, 19.: 67–35, 22.: 75–43, 25.: 77–51, 27.: 87–54.

19:18: Kiss Kornél büntetőivel 94-64, majd Trepák vétett támadó hibát, miként Tömösváry öt szekundummal a negyed vége előtt. Vége a harmadik negyednek.

19:15: Sitku 28 pontnál tart, a különbség továbbra is 30 pont, 92-62, 29. perc.

19:12: Ilyen sem nagyon volt ezen a meccsen, zsinórban négy vendégpont Mouton és Savic révén, 87-58, 28. perc. Sitku büntetői: az első jó, a második is, 87-59.

19:09: Kinsella demoralizáló zsákolásával újra 30 pont feletti a különbség, 85-54-nél Déri Csaba kért időt a 26. percben.

19:07: Hendlein triplája a csarnok tetéjéről hullott a gyűrűbe, Siska saját maga és csapata második tripláját dobta, majd Hendlein is hármast szerzett, 83-54, 26. perc.

19:06: Szépségtapasz, a 24 pontos Sitku kosaraival 77-51 a 25. percben, az időkérésnél Horváth Imre le is teremtette játékosait.

19:03: Kinsella zsákolt egy méreteset, majd Sitku büntetőzhet: az első jó, a második is, 77-47 a 23. percben.

19:01: Tovább tart a kaposvári mészárszék, Szőke pontjaival 75-43 a 22. percben. Sitku büntetőivel 75-45 a 23. percben.

18:58: A második félidőre visszatért a nyíregyházi kezdőcsapat. Az első kosár Hendleiné, 71-41, 21. perc.

Míg a Kaposvár 72 százalékkal dobott az első félidőben, addig a Nyíregyháza csak 48-cal, hazai oldalon kilenc sikeres triplakísérletet jegyezhettünk fel, nyíregyházi részről mindössze egyet. 69 kapott pont egy félidő alatt! 138 lenne a vége? Na, azt azért már nem, így is van már miért szégyenkezni!

További eredmények az első félidő után: Kecskemét-ZTE 48-32, Dombóvár-Albacomp 49-43, Sopron-Paks 45-42, MAFC-Pécs 34-39, Körmend-Szolnok 50-45.

Az első félidő után

Kaposvár–Marso-Vagép NYKK 69–41 (36–19, 33–22)

Kaposvár: Ceskovic 10/6, Vojvoda 2, Szőke 6, Hendlein 11/3, Kinsella 21/12. Csere: Kiss K. 4, Csirke 9/6, Orosz 6.

Az eredmény alakulása, 2. perc: 4–4, 4.: 9–11, 7.: 24–11, 8.: 32–15, 11.: 39–19, 13.: 44–21, 15.: 46–27, 17.: 59–31, 19.: 67–35.

18:42: Savic két duplája után, 69-41-nél először kért időt a meccsen Horváth Imre, 11 másodperccel az első félidő vége előtt.

18:40: Ha véletlenül nem megy be a kaposvári tripla, akkor a támadólepattanó után jöhet Kinsella 2 plusz egyes kosara. Sitku szépített, 67-37, 20. perc.

18:37: Már Csirke is dobott egy hármast, aztán Sitku szerzett közeli kosarat, hogy aztán Vojvoda is betaláljon. 18. perc: 61-33.

18:35: Orosz büntetője után Ceskovic triplája, újabb labdavesztés, tragédia! 55-29, 17. perc.

18:32: Ceskovic után Mouton is betalált, majd Orosz következett, és még dobhat egy büntetőt is 50-29-nél a 16. percben. Betalált, 51-29.

18:30: Orosz zsákolt, Helbich ziccerett és megint dobhat még egyet: bentvan, 46-27, 15. perc.

18:28: Helbich kosarát megadta Forrai, és még jöhet a büntető: bentvan, 44-24, 14. perc.

18:26: Kinsella a negyedik tripláját is bedobta, majd ziccert is értékesített, 44-21, szégyen, gyalázat!

18:22: Kinsella révén az ötödik kaposvári tripla is célba ért, Szőke hibázta el első hazai távoli kísérletet. 39-19 a 12. percben, Mouton kihagyta a ziccert, de büntetőzhet: az első jó, a második is, 39-21, 12. perc.

18:20: Az első negyedben 83 (!) százalékkal dobott a Kaposvár, valamennyi tripláját (4/4) értékesítve. A nyíregyháziaknál ugyanezek a számok már szerényebbek. Trepák a pályán Helbich helyén, Krasznai pedig Siskát váltotta.

18:18: Minden bejön a Kaposvárnak, Hendlein két bravúros kosarat is szerzett, közben Sitku is betalált, 36-19. Gyalázatos a vendégek védekezése, ez az első negyed vége.

Az első negyed után

Kaposvár–Marso-Vagép NYKK 36–19

Kaposvár: Ceskovic 5/3, Vojvoda, Szőke 6, Hendlein 11/3, Kinsella 10/6. Csere: Kiss K. 4.
NYKK: Savic, Siska 3/3, Mouton 2, Sitku 8, Helbich 6.

Az eredmény alakulása, 2. perc: 4–4, 4.: 9–11, 7.: 24–11, 8.: 32–15.

18:17: Szőke kettő plusz egyes kosara után Helbich közelije, 32-17 a 9. percben.

18:15: 29-13-nál Helbich büntetőzhet: az első jó, a második is, 29-15 a 8. percben.

18:12: 15-0-nál tart a Kaposvár, Mouton vetett véget a rossz sorozatnak, 24-13 a 7. percben. Kinsella triplájával 27-13.

18:09: 13-0-s száguldás közepette a Kaposvár, Hendlein kosarával 22-11 a 6. percben.

18:07: Kinsella triplája és Kiss K. ziccere után megugrott a Kaposvár, 17-11-nél, az 5. percben Déri Csaba kért időt.

18:05: Savic büntetőzhet: az első kimaradt, a második szintén, marad a 9-11. Ceskovic triplájával 12-11 az 5. percben.

18:04: Hendlein is dobott egy triplát, majd Sitku egy ziccert, 9-11 a 4. percben.

18:03: Kinsella és Hendlein találata közé Helbiché fért bele, Siska triplájával 6-7 a 3. percben. Sitku zsák, 6-9.

18:01: Kinsella kosarával indult a meccs, majd ugyanő faultolta Sitkut, a büntetők: az első jó, a második is, 2-2, 1. perc.

18:00: Elkezdődött a mérkőzés, mintegy 200 néző előtt az alábbi összetételben léptek pályára a csapatok:

Kezdőcsapatok

Kaposvár: Ceskovic, Vojvoda, Szőke, Hendlein, Kinsella.

NYKK: Savic, Siska, Mouton, Sitku, Helbich.

17:50: Előjelnek nem rossz, hogy a múlt heti, hódmezővásárhelyi győzelem alkalmával közreműködő játékvezetői trióból ketten, Kiss László és Kapitány Gellért most is jelen van – nem mintha, akkor bármi is rajtuk múlott volna. A harmadik, pontosabban az elsőszámú játékvezető Forrai Sámuel.

17:40: Az alapszakasz utolsó fordulójának valamennyi mérkőzését egyidőben, pénteken, 18 órától rendezik. A nyíregyháziaknak a Kaposváron történtek mellett fél szemmel a Körmenden és a Sopronban történteket érdemes figyelniük, hiszen a Körmend-Szolnok és a Sopron-Paks mérkőzések eredményeinek függvénye, hogy hanyadik helyen zár a csapat. Győzelem esetén azon múlik a hatodik hely, hogy nyer-e Körmend és a Paks, vereség esetén úgy őrizhető meg a jelenlegi hetedik pozíció, ha a kikap a Körmend a Szolnoktól. A legtöbbet persze akkor tehet a csapat a sikeres szezonzárásért, ha megszerzi a két pontot egykori edzője, Horváth Imre alakulata otthonában.

17:20: A nagy távolság ellenére egy napos útra vállalkozott a nyíregyházi csapat, amely szerencsésen megérkezett, az ebéd és a pihenő után időben elfoglalta a kaposvári sportcsarnokot. Azt a létesítményt, ahol tíz esztendeje a nyíregyházi férfi röplabdázók vívtak bajnoki döntőt, egy, a mostanihoz hasonló áprilisi napon a Cutino, Martinez, Veres és Pampuch fémjelezte csapat 3:2-re nyert egy sokak számára maradandó sportélményt okozó találkozón, és ezzel a bajnoki cím közvetlen közelébe került.

Az NYKK számára a mostani siker jó esetben is „csak” hatodik helyezést érhet az alapszakasz végén, de ehhez másik két eredménynek is szerencsésen kell alakulnia. Nincs a keretben Gary Buchanan, akinek a lovaglóizma még szombaton sérült meg, ennek következtében most nem tudja vállalni a játékot.