szon-sportoldal

2008.03.19. 10:05

Nagy lepipálta az etiópokat

<p>Pécstől Harkányig futott az a mezőny, amely részt vett a hagyományos baranyai utcai futóversenyen. A 25 km-es távot letudó mezőnyből nem hiányozhattak az NYVSC-Nyírsuli közép- és hosszútávfutói sem.</p>

A rajt reggel kilenckor volt Pécsen, az élmezőny tagjai több, mint 80 perc múlva jelentek meg Harkányban.
A huszonnegyedik alkalommal megrendezett viadalon a nyíregyháziak közül a férfiak mezőnyében Nagy Tamás remekelt, aki kiváló futással az ötödik helyen ért célba. Ez az eredmény azért is értékes, mert György Rolland tanítványa életében most először teljesített 10 km-nél hosszabb távot, és az ideje is kiváló lett. A nyíregyházi női váltó a dobogóra is felállhatott: a 25 km-es távot olymódon osztották el egymás között a háromtagú staféta tagja, hogy az első ember 7,5, a második 9,5, a befutó pedig 8 kilométert teljesített. A Szűcs Barbara, Szász Gréta, Suskó Vivien összetételű NYVSC-Nyírsuli csapat végül a harmadik helyezést szerezte meg.
Nem a baranyai viadal volt az egyetlen megmérettetése a közelmúltban a nyíregyháziaknak, hiszen a hétvégén ott voltak a 11. Nyírerdő mezeifutó-versenyen is. Az NYVSC-Nyírsuli küldöttsége erről a viadalról három-három arany- és bronzérmet és több kiváló időeredményt ért el. Hollósy Viktória magabiztosan nyert a serdülők között 1500 méteren és kiemelkedően teljesített Suskó Vivien, aki a felnőttek mezőnyében lett első az öt kilométeres távon, szintén megsüvegelendő idővel. Nagy Tamás még ennél is eredményesebb volt, hiszen új versenycsúccsal győzött a férfiak 10 km-es távján etióp versenyzőket is megelőzve. A női győztesek nevelőedzője: Bakosiné Szenczi Erika.