Meghatódott a vb-döntője után a debreceni születésű úszóklasszis

Telegdy-Kapás Boglárka keretbe foglalta a vb-szerepléseit.

Haon.hu

Telegdy-Kapás Boglárka

Forrás: MTI/Kovács Tamás

A minden bizonnyal utolsó világbajnoki futamában úszó Telegdy-Kapás Boglárka ötödik helyen zárt a 400 vegyes döntőjében vasárnap, Dohában. A világ- és Európa-bajnok úszó elérzékenyülve értékelt az M4 Sportnak.
„Nem nagyon volt elvárás magammal szemben a döntőben, az volt a cél, hogy javítani tudjak a délelőtti időmön. Hogy ötödik lettem, az azért külön jó, mert az első vb-men is ötödik voltam. 13 éve… Bocsánat… Szóval ez egy jó lezárás.” – mondta könnyeivel küszködve Telegdy-Kapás Boglárka, aki korábban azt mondta, a párizsi olimpia után minden bizonnyal befejezi profi pályafutását.
A debreceni születésű Dohában 200 pillangón döntőzött még, abban a számban hatodik lett. Legjobb vb-eredményét 2019-ben, Kvangdzsuban érte el, amikor ebben a számban aranyérmes lett. A 2015-ös kazanyi világbajnokságról is van egy bronzérme, 1500 gyorson.