Három másodperc hiányzott Senánszky Petráéknak a döntőhöz

A debreceni sportoló a váltó utolsó tagjaként a nyolcadik helyen csapott célba.

Tóth Huba Elemér

Senánszky Petráéknak nem jött össze a bravúr a rendkívül erős mezőnyben

Fotó: Nemzeti Sport-archív

Szerdán kezdődött a vizes világbajnokság a debreceni Senánszky Petra számára, aki szerdán délelőtt a 9.13-kor kezdődő futamban a 8-as pályán állt rajtkőhöz a 4x100 méteres vegyes váltó tagjaként. Háton a 21 esztendős Jászó Ádám úszott, aki az 5. helyen adta át a „stafétabotot” Békési Eszternek. A 22 éves úszót azonban hárman is megelőzték, így a 8. pozícióban ugorhatott medencébe a 24 éves Márton Richárd, aki pillén a 6. helyen hozta be a váltót, majd utolsóként Senánszky Petra jött.

A januárban 30. születésnapját ünneplő debreceni sportoló rendkívül jó, 0,17-es reakcióidővel ugrott medencébe, gyorson 50 méter után 25.34-es idővel fordult, majd a második résztávja 29.15 lett.

A magyar váltó a saját futamában 3:50.40-es időeredménnyel nyolcadikként ért célba, a győztes Nagy-Britanniának 3:45.50-nel ért célba. A mieink ideje összesítésben a 13. helyre volt elég, így nem kvalifikálták magukat a döntőre, ahova 3:47.65-ös idővel Olaszország jutott be utolsóként.