Élet- és vízimentés

2023.09.18. 11:55

Gyűjti az érmeket Belgiumban a magyar csapat

Forrás: Batházi Tamás/Facebook

A belgiumi élet- és vízimentő Európa-bajnokság első napján már érmeket szerzett a magyar csapat, amelynek Senánszky Petra – a DSI Debrecen úszója, világjátékok-győztes, világ- és Európa-bajnok uszonyosúszó – is a tagja. A férfi váltó négyszer 50 méteres akadályúszásban az első, míg a női váltó ugyanebben a kategóriában második helyen ért célba – a debreceni klasszissal a soraikban. Ugrai Panna pedig 200 méteres akadályúszásban szerzett ezüstérmet.

A remek eredményeket követően természetesen vár még kihívásra hazánk küldöttségére, a lányok hétfőn délelőtt már medencében is voltak, 4x50-es  vegyes váltóban másodikként kerültek a döntőbe Senánszky Petráék.