Megye I.

2022.10.08. 22:22

„Úgy éreztem magam, mint Leónidasz király” – Kettős emberhátrányban is nyert a Böszörmény!

Egy meccs híján teljes fordulót játszottak szombaton a labdarúgó megyei első osztályban. A 9. kör eredményei!

Forrás: illusztráció / Shutterstock

Püspökladány LE–Hajdúsámson TTISZE 0–3 (0–2)

50 néző. Vezette: Nagy L. (Farkas B., Molnár L.).

Püspökladány LE: Nagy J., Bernáth G., Berde M. (Tőke M.), Simon N., Makula A. (Szajkó G.), Ferenczi L., Danka L. (Szabó Z.), Dajka L. (Orbán Zs.), Szabó B. (Nagy V.), Fegyverneki Zs., Pap L. Edző: Szabó Máté.

Hajdúsámson TTISZE: Nagy P., Balla B., Nagy I. (Szfára F.), Halász Z., Molnár Á., Bartha Z., Mertin L., Bordás Á. (Tóth G.), Szabó B., Tövisháti M., Bacskai A. (Tóth B.). Edző: Halász Zoltán.

Gól: Bordás Á., Bartha Z., Szabó B. Jók: mindenki Kiállítva: Tövisháti M. Ifi: 6–2.

Szabó Máté: A mérkőzés első periódusa az ellenfélé volt, teljesen megérdemelt volt a kétgólos előnyük. A második félidőre feljavult a játékunk, egy kis szerencsével máshogy is alakulhatott volna az eredmény. Sajnos mind a 4 belső védőnk hiányát nem bírtuk el, attól függetlenül, hogy a helyettesek kiválóan megoldották a feladatukat.

Halász Zoltán: Az első félidőben helyenként tetszetősen futballozva kétgólos előnyre tettünk szert, ami ellenfelünkre nézve volt hízelgő. A második játékrész elején kissé „bealudtunk”, de egy gyors kontrával lezártuk a találkozót.

Sárréti DSK–Monostorpályi SE 1–4 (0–4)

150 néző. Vezette: Szűcs L. (Benedek Zs., Nagy A.).

Sárréti DSK: Kiss B., Mezei Gy. (Alimán A.), Szabó T., Kiss Cs., Kiss N. (Jenei B.), Balás V., Vass Á., István B., Nagy L. (Dan T.), Kiss D., Nagy M. Edző: Kiss Csaba.

Monostorpályi SE: Bákonyi N. (Szabó I.), Kolompár K., Ménes M., Nyilas Sz., Sólyom M. (Varga B.), Rostás G., Bojti Á. (Gyöngy T.), Sós D. (Erdős B.), Bacsó A. (Horváth A.), Szilágyi A., Csirkés I. (Bodnár L.). Edző: Bereczky Bence.

Gól: Kiss D., illetve Rostás G. (2), Bacsó A., Csirkés I. Ifi: 1–9.

Kiss Csaba: Amit elterveztünk a mérkőzés előtt, abból sajnos semmi nem valósult meg az első félidőben. A szünetben rendeztük sorainkat. A második félidei játékunkra lehet építeni, de amíg nem tudatosul bennünk, hogy 90 percig tart egy mérkőzés, addig nem mászunk ki ebből a gödörből. Biztos vagyok benne, hogy nem ment még ki a pap a templomból! Hatalmas tragédia érte a sárréti labdarúgást, a napokban elvesztettük elnök urunkat, aki 13 éven keresztül szolgálta az egyesületet, szívét lelkét beleadta a munkájába. Ha fele ennyire akarnák a játékosok belefektetni az energiájukat, mint Gyula bácsi, akkor nem itt tartanánk. Vigasztalódást kívánunk a családjának és köszönünk mindent, soha nem felejtjük el!

Bereczky Bence: Az első játékrészben remekül játszottunk, rengeteg volt a labda nélküli mozgás, kombinatívak voltunk, és ezúttal a helyzetkihasználásunkra sem lehetett panasz, ennek köszönhetően négygólos előnnyel vonultunk szünetre. A második félidő csak formalitás volt, ennek ellenére nem vagyok elégedett az ott látottakkal. Sok sikert kívánok Sárrétudvarinak, bízom benne, hogy kikászálódnak a kisebb gödörből, amiben vannak!

DEAC –Létavértes SC’97 0–2 (0–1)

150 néző. Vezette: Pósa Zs. (Kiss A., Borók Z.).

DEAC: Urbán G., Virág G. (Kemecsei Cs.), Karikás K. (Fodor T.), Orbán A., Tóth S. (Kertész K.), Sándor B., Várdi L., Ferenczi T., Juhász B., Balogh Á. (Ibrahim K.), Almási Z. Edző: Katona László.

Létavértes SC’97: Fekete S., Kolompár J. (Laczkó I.), Pető Z., Szabó Zs., Vónya P. (Zurbó Cs.), Papp Z., Kontor B. (Balla E.), Újvárosi M., Mázló D., Szabó V. (Papp S.), Bora Z. Edző: Posta Sándor.

Gól: Szabó V., Bora Z. Jók: Szabó Zs., Újvárosi M., Fekete S., Kolompár J.

Katona László: Nem nyilatkozott.

Posta Sándor: Fegyelmezett, jó játékkal sikerült megszerezni a győzelmet. Ma végre nemcsak jól játszottunk, hanem eredményesen is. Szoros mérkőzés volt egy jó ellenféllel szemben. Néha kemény játékkal, de sikerült a sportszerűség keretein belül maradni. Köszönet a szurkolótáborunknak, hogy elkísérték és lelkesítették a csapatot.

Józsa SE–Hajdúnánás FK 2–3 (1–0)

50 néző. Vezette: Tatár I. (Bendik T., Czibere B.).

Józsa SE: Goron B., Pap R., Balogh T., Borbély I., Szentjobbi R., Bardi Á., Nagy J., Csizmadia Cs. (Szabó M.), Sperka L. (Iványi Á.), Hamvas E., Fekete L. (Iványi D.). Edző: Szabó László.

Hajdúnánás FK: Ésik L., Bencze D. (Mezei J.), Bohács B., Andorkó S., Linzenbold N., Újvári Zs., Lakatos N. (Kiss L.), Fodor J., Tóth B., Prepuk M. (Uri M.), Vadász L. Edző: Daróczi Péter.

Gól: Szentjobbi R. (2), Vadász L., Újvári Zs. (2). Ifi: 1–1.

Szabó László: Egy jó formában érkező Hajdúnánást fogadtunk. A mérkőzésre felkészültünk, és ahogy szerettük volna, úgy zajlott az esemény. Sajnos a második félidőben elfáradtunk, és két egyéni hiba, ami benne van a futballban, eldöntötte a mérkőzést. A múlt héten szerencsésen zártunk. Ezen a mérkőzésen nem velünk volt a szerencse.

Daróczi Péter: A mai győzelmünket Puskás Lajos bácsi főrendezőnknek ajánljuk! Kétszer is hátrányból, de végig bízva saját magunkban értékes győzelmet szereztünk!

Balmazújvárosi FC–Hajdúböszörményi TE 0–2 (0–1)

350 néző. Vezette: Puskás Z. (Gyarmati I., Nagy Z.).

Balmazújvárosi FC: Ferenczi J., Kun M. (Csige Zs.), Fehér Z. (Szabó N.), Szabó B., Silling M., Benke N., Galla P., Kerekes B., Nagy L., Harangi N. (Győrfi B.), Kovács M. Edző: Pintér István.

Hajdúböszörményi TE: Fülöp G., Bun R., Papp N. (Forgó P.), Komjáti D., Porkisch D. (Tonhaizer F.), Nagy Z., Sallai Cs. (Pásztor D.), Gyarmati Z. (Varga D.)., Pelles D., Rákos B. (Tompák B.), Kocsis L. Edző: Gyarmati Zoltán.

Gól: Komjáti D., Nagy Z., Jók: mindenki. Kiállítva: Pelles D., Komjáti D.

Pintér István: Nem nyilatkozott.

Gyarmati Zoltán: Egy picit gyengébben kezdtük a mérkőzést, de ennek ellenére egygólos előnnyel vonultunk szünetre. A második félidő 55. percétől emberhátrányban, a mérkőzés 71. percétől szerintem pedig jogtalanul már kettős emberhátrányban játszottunk. Még szerencse hogy a játékosok tegnap este megnézték a spártai 300-ról szóló filmet, mert a meccs végén úgy éreztem magam, mint Leónidasz király, aki győzelemre vitte a 9 fős böszörményi alakulatát az időközben 14 főre bővült balmazújvárosi sereggel szemben. További sok sikert az ellenfélnek.

Berettyóújfalui SE–DASE 2–0 (2–0)

150 néző. Vezette: Forgács K. (Pál G., Kozma M.).

Berettyóújfalui SE: Virány G., Békési D., Magyar Sz., Csordás J., Alimán J., Nagy R. (Erdei Sz.), Trippon P. (Szabó G.), Nagy K. (Kocsmáros B.), Ertsey Zs., Ékes G., Nagy I. (Erdei K.). Edző: Szitkó Róbert.

DASE: Polyák F., Éder G., Fényi B., Csák Zs. (Hegedűs Gy.), Szabó J., Ibrahim K. (Kiss L.), Bucz B.. (Odunuga I.), Ramakhutla S., Bíró B. (Molnár B.), Vilmányi D. (Éles M.), Deák Z. (Nagy B.). Edző: Kovács Miklós.

Gól: Nagy I., Alimán J. Ifi: 2–1.

Szitkó Róbert: Az ellenfélnek helyzete sem volt a mérkőzésen, ez a védekezésünket dicséri. Támadásban pedig az első félidővel lehetek elégedett, ahol akár több góllal is vezethettünk volna. Összességében reális eredmény született.

Kovács Miklós: Gyengén fociztunk, nem érdemeltünk ma győzelmet. Remélem, jövő héten sikerül újra győztesként elhagyni a pályát.

DSC-SI–Bestrong SC 0–6 (0–3)

100 néző. Vezette: Hajdú I. (Katona L., Pintér Á.)

DSC-SI: Balogh R., Tóth Cs., Lukács Á., Gál A. (Balogh K.), Dénes S. (Győri J.), Nánási M., Kropok D., Szikszai A., Klement A., Székely B. (Szabó Á.), Botos B. (Havasi F.). Edző: Selyem Nándor.

Bestrong SC: Kovács D., Áros Cs., Varga V. (Tóth G.), Hermann D. (Párducz T.), Tisza T. (Brehószki B.), Kuszkó D., Katona T., Katona Z., Papp K. (Molnár Z.), Bartók P. (Magyar A.), Kincses D. (Lénárt P.). Edző: Köstner Tamás.

Gól: Tisza T., Papp K., Áros Cs., Katona T., Hermann D., Molnár Z. Jók: Katona Z., Áros , Dr. Kincses D.

Selyem Nándor: Nem nyilatkozott.

Köstner Tamás: Különféle hasonlatokkal illusztrálhatnám, mennyire szükségünk volt már erre a győzelemre. Ehelyett inkább csak visszautalok a múlt heti nyilatkozatomra: Végre sikerült hazavinni egy lányt!