Labdarúgás

2021.12.05. 17:16

Fordulatos mérkőzésen nyert a HSE

Máté János duplázott a debreceni fiatalok ellen a szezonzárón.

Az újonc, remek formában lévő Hajdúszoboszló látogatott a Nagyerdei Stadionba vasárnap délután, ahol a DVSC II. volt az ellenfele az NB III. 20. fordulójában. Az ezt megelőző körben a HSE gárdája Tiszafüreden aratott 3–1-es győzelmet, míg a kis Loki a Tiszaújváros otthonában szaladt bele egy 5–2-es pofonba, így felemás előjelekkel várhatták a csapatok a megyei rangadót.

Nem kellett sokáig várni az első gólra a nézőknek, a harmadik percben a vendégek védője kézzel ért a labdába a tizenhatoson belül, amelyért büntetőhöz jutott a Debrecen. Sármány Kristóf nem hibázott, a kapu jobb oldalába lőtte a labdát. A küzdelmes, jó iramú találkozón, mindkét csapatnak voltak lehetőségei, a 23. percben a kék mezesek élni is tudtak az egyikkel. A cívisvárosiak kapuja előtt adogatva kapott egy labdát a büntetőterületen belül Lukács Zsombor, a hazai kapus mellett a kapu bal oldalába lőtte a labdát egalizálva az eredményt. Az egyenlítést követően sem lassult az iram, több lehetősége volt Szűcs János együttesének, de újabb találat nem született az első játékrészben.

Minden bele adott a HSE

A második félidőre mindkét csapat győzelmi szándékkal futott ki, az 57. perc azonban az esélytelenebbnek számító hazaiak szerezték meg ismét a vezetést: a hajdúszoboszlói kapu előtt adogatva Sármány Kristóf passzolt a kapuval szemben, üresen érkező Talpalló Norbertnek, aki 14 méterről vette be a vendég kaput. Sokáig azonban nem örülhetett a Debrecen, a 63. minutumban egyenlített a HSE. A tizenhatos bal oldaláról, 18 méterről lőhetett szabadrúgást Máté János, amelyet a kapu jobb oldalába tekert, esélye sem volt Ecseginek.

A gól után átvette az irányítást a vendég gárda, amelynek a 78. percben ismét meglett az eredménye, ezúttal a jobb oldalról lőhetett szabadrúgást Máté János, aki 20 méterről a bal felsőbe csavart (2–3), ezzel először vezetett az összecsapáson a Hajdúszoboszló. A Debrecen számára egy nagy lehetőség adódott a mérkőzés hajrájában, amellyel nem tudtak élni, így a vendégek elvitték mindhárom pontot a Nagyerdei Stadionból.

A kis Loki ezzel a vereségével a 14. helyen zárta az évet, míg a fürdővárosiak az előkelő negyedik helyen.

Szünet után beindult a gólgyár

A másik debreceni együttes számára is zárult az idei év, a DEAC gárdája Diósgyőrbe utazott, a DVTK II. csapatához, ahol egy az első játékrészben már 3–1-re vezetett a miskolci csapat. Szünet után azonban feléledt Sándor Tamás együttese, és négy gólt szerezve 5–3-ra megnyerte az összecsapást. Az egyetemisták gólszerzői Virág Ákos, Bereczki Dániel, Oliver Tochukwu és Székely Dávid kétszer voltak eredményesek. Ezzel a sikerével a harmadik helyen telelnek a hajdúságiak.

Arany Balázs

NB III. keleti csoport, 20. forduló

DVSC II.–AQUA-GENERAL HAJDÚSZOBOSZLÓ 2–3 (1-1)

Nagyerdei Stadion, 150 néző, Vezette: Zimmerman

DVSC II.: Ecsegi – Kovács R., Lénárt (Maruscsák, 80.), Poór, Gellén, Fábián – Bényei Á. (Szujó, 46.), Balla (Székelyhidi, 84.), Kalafat – Sármány, Talpalló (Batai, 84.). Vezetőedző: Szűcs János

HSE: Mészáros D. – Kónya Cs., Lénárt G. (Drobina, 91.), Máté J., Lukács, Moga, Szathmári Zs. (Éles, 91.), Szabó L., (Kis Sz., 62.), Vincze, Sütő (Barnucz, 84.). Vezetőedző: Csillag László

Gólszerzők: Sármány (4. – 11-esből), Talpalló N. (57.), illetve Lukács Zs. (23.), Máté János (63., 77.)