Videóval

2021.09.15. 10:30

A Loki hat esztendő után aratott újra ötgólos győzelmet az élvonalban

A Magyar Labdarúgó-szövetség összegyűjtött néhány érdekességet a csapat 5-0-s, Gyirmót elleni győzelme kapcsán.

Debrecen 20210910 Labdarúgás NB1 NBI OTP Bank Liga Debrecen DVSC Gyírmót Foto: Nemzeti Sport Szabó Miklós öröm csapat SÓS BENCE DZSUDZSÁK BALÁZS KUSNYIR ERIK

Fotó: Napló-archív

Az mlsz.hu gyűjtéséből a DVSC hivatalos oldala szemezgetett.

• A DVSC 2015. október 17. óta először szerzett az élvonalban legalább öt gólt. Akkor a Békéscsabát verte 7-0-ra. Az a mérkőzés is a második félidőben hozott gólesőt, a félidőben 1-0-ra vezetett a DVSC.
  • A fentiekből következik: a mostani előtt közel hat évvel ezelőtt szerzett legutóbb egyetlen félidő alatt öt gólt.
  • A nyáron az OTP Bank Ligába visszatért DVSC 2020. június 21. óta először nyert hazai pályán bajnoki mérkőzést az NB I.-ben.
  • Ugrai Roland az első hat fordulóban hat gólt szerzett. A teljes idényeket tekintve ennél csak egy időszakban volt sikeresebb eddigi pályafutása során, méghozzá a 2017–2018-as (tíz gól) szezonban.
  • Bévárdi Zsombor a mostani idényben a DVSC mindkét eddigi győztes mérkőzésén gólt szerzett.
  • Sós Bence először szerzett két gólt egy élvonalbeli mérkőzésen.
  • A Gyirmót élvonalbeli története legsúlyosabb élvonalbeli vereségét szenvedte el. Az eddigi negatív rekord négy 0-4 volt a 2016–2017-es idényben.