Debreceni Egyetem

2024.01.19. 13:51

A Debrecenben kisbabát szült agyhalott nőt is megemlítette székfoglalójában a DE professzora

Ez az orvosi bravúr még mindig egyedülállónak számít a világon.

Haon.hu

Fülesdi Béla professzor

Forrás: unideb.hu

Megtartotta székfoglaló előadását Fülesdi Béla professzor a Szent István Tudományos Akadémián. A Debreceni Egyetem Klinikai Központ Aneszteziológiai és Intenzív Terápiás Klinika igazgatója bemutatta az intézményben működő kutatócsoportokat, kiemelve a szervdonáció területén végzett tudományos tevékenységet – közölte a hirek.unideb.hu.

A Szent István Tudományos Akadémia célja, hogy a katolikus tudósok társulásaként előmozdítsa a tudományos tevékenységet a keresztény értékrend szellemében.

A tudóstestület már korábban rendes tagjává választotta Fülesdi Béla professzort, a koronavírus-járvány miatt azonban Fülesdi Béla professzor csak a napokban tarthatta meg székfoglaló előadását.

A rendes taggá választásom elismerése annak a kutatóműhely-kialakításnak, amit az elmúlt húsz évben az Aneszteziológiai és Intenzív Terápiás Klinikán végeztem. Büszke vagyok arra, hogy a tudományos műhelyeinkben több mint húszan szereztek PhD-fokozatot szakmai segítségünkkel. Másrészt a katolikus közösséghez tartozom, ezért ebből a szempontból is fontos, hogy az akadémia a tagjai közé fogadott

– mondta az egyetemi portálnak Fülesdi Béla professzor.

Fülesdi Béla Szent Kozma és Damján nyomdokain járva intenzíves orvosként című előadásában bemutatta azokat a kutatási munkacsoportokat, amelyek az irányításával létrejöttek és fejlődtek az elmúlt húsz évben. A professzor jelenleg négy munkacsoport tevékenységében vesz részt, ezek közül részletesebben a neuromuszkuláris (az ideg-izom átmenet működését vizsgáló) munkacsoport tevékenységét ismertette, majd összefoglalta a transzplantációval kapcsolatos kutatásokat.

Fülesdi Béla székfoglaló előadásában azt is kiemelte, hogy

a világon még mindig egyedülállónak számít, hogy a klinikán 2013-ban egy agyhalott várandós kismama életfunkcióit 91 napig támogatták, majd a terhesség 27. hetében világra segítették az újszülöttet, és az édesanya több szervét is átültették. 

Az előadást követően Fülesdi Béla Kocsis Imrétől, a Szent István Tudományos Akadémia másodelnökétől vette át a rendes tagságról szóló díszoklevelet. 

 

 

Ezek is érdekelhetik

Hírlevél feliratkozás
Ne maradjon le a haon.hu legfontosabb híreiről! Adja meg a nevét és az e-mail-címét, és mi naponta elküldjük Önnek a legfontosabb híreinket!

Rovatunkból ajánljuk

További hírek a témában