Úszás

2024.04.09. 20:18

Már az országos bajnokság nyitónapján érmet szerzett egy debreceni úszó

Halmai Petra a dobogó alsó fokára állhatott; Senánszky Petráék a váltóval a negyedik helyen értek be.

Tóth Huba Elemér

Halmai Petra

Fotó: Török Attila/Nemzeti Sport-archív

Kedden megkezdődött a 126. úszó országos bajnokság a Duna Arénában, délelőtt a selejtezőket rendezték, míg délután a döntőkben szurkolhattunk a versenyzőknek. Már rögtön az első napon DSI Debrecen úszói is megmérettették magukat.

Női 50 méter háton Halmai Petra a 9. helyen, míg Horváth Dóra a 13., Rácz Anna pedig a 29. pozícióban végzett. Halmai Petra – aki már a tokiói olimpián is részt vett, de akkor még kaposvári színekben edzett – női 100 méter mellen is versenyzett, nagyszerű teljesítménnyel, 1:09.79-es időeredménnyel bronzérmet nyert. Ez a futam azért is emlékezetes marad, mivel a Győr versenyzője, Fángli Henrietta megdöntötte (01:07.50) Kovács Ágnes, 2000-ben Sydney-ben úszott országos csúcsát (01:07.79).

Két hajdúsági úszó női 1500 méter gyorsúszásban is sokáig jutott, Reizinger Anna a 17., míg Balogh Viktória Enikő a 20. lett. 100 férfi mellen a szintén debreceni színeket képviselő Gál Olivér (01:05.73) a 13. lett.

20230420_1022_KAR
Senánszky Petra fő versenyszáma, az 50 méteres gyorsúszás szerdán jön
Fotó: Árvai Károly/Nemzeti Sport-archív

A váltó kis híján dobogós lett

A DSI Debrecen 4x100 méteres mix vegyes váltója is kitett magáért, amely a negyedikként kvalifikálta magát a döntőbe, selejtezőben még Senánszky Petra helyett Pernyész Dorottya úszott. A fináléban Kenyeres Gergő kezdett, majd Gál Olivér vette át a stafétát, és célba érésekor a 2. helyen állt a csapat. Aztán Molnár Flóra jött a sorban, majd utolsóként Senánszky Petra a saját távján 54.28-as időeredményt úszva a 4. helyen csapott célba. Az időmérő a végén 03:59.14-et mutatott, a cívisvárosiak két másodperccel maradtak le a dobogóról, de így is nagyszerűen teljesítettek.