2018.12.11. 08:49

A River Plate nyerte a Libertadores-trófeát

Madrid - A Libertadores-kupa döntőjének korábban többször elhalasztott visszavágóján a River Plate hosszabbítás után 3–1-re legyőzte a Boca Juniors-t a madridi Santiago Bernabéu Stadionban, ezzel megnyerte a sorozatot az első meccs 2–2-es döntetlenje után.

A mérkőzésen a 44. percig kellett várni az első gólra: a Boca Darío Benedetto találatával szerezte meg a vezetést (0–1), a 68. percben Lucas Pratto egyenlített.

A hosszabbításban a River Plate Juan Quintero és Gonzalo Martínez révén is betalált, így 5–3-as összesítéssel megnyerte a kupát.