2018.03.18. 09:35

Női vízilabda Euroliga - Drámai csatában búcsúzott a Dunaújváros

Catania - Ötméterespárbajban maradt alul a Dunaújváros csapata az olasz Orrizonte Catania otthonában a női vízilabda Euroliga negyeddöntőjének szombati visszavágóján, így a LEN Kupa négyes döntőjében folytathatja szereplését.

Eredmény,

Női Euroliga, negyeddöntő, visszavágó:

Orrizonte Catania (olasz)-Dunaújvárosi Egyetem-Maarsk Graphics 16-18 (2-3, 3-3, 1-5, 4-2 - ötméteresekkel: 6-5)

a magyar góldobók: Szilágyi 3, Gurisatti, Horváth, Garda, Vályi V. 2-2, Vályi F., Mchunu 1-1

Továbbjutott: az Orrizonte Catania, 29-28-as összesítéssel.

A hazai medencében 13-10-re elveszített első mérkőzés után a Dunaújváros a várakozásokat felülmúlva bátor és eredményes játékkal rukkolt elő, s bár az olaszok jutottak 2-0-s vezetéshez, 3-2-nél már a magyar csapatnál volt az előny, amely a második játékrészben 6-2-re nőtt.

A szicíliaiak 6-5-re felzárkóztak, de a szünet után parádés pólóval jelentkezett az újvárosi gárda, és 11-6-os vezetésre tett szert. A továbbjutását jelentő eredményt azonban nem tudta tartani, s bár a hajrában 13-9-es magyar vezetést mutatott az eredményjelző, nyolc másodperccel a lefújás előtt emberelőnyből betaláltak a hazaiak, a végeredmény így pontosan ugyanaz lett, mint Dunaújvárosban, következhettek az ötméteresek.

Az első öt párban mindenki eredményes volt, a hatodikban azonban Hlengiwe Mchunu hibázott, így bár a Dunaújváros nyerte a meccset, összesítésben az olasz csapat lett a jobb 29-28-cal, és az Euroliga négyes döntőjébe jutott, a Dunaújváros pedig vesztesként a LEN Kupa négyes döntőjébe került.