2017.09.14. 11:21

Asztalitenisz Eb - Magyar vereségek a második fordulóban

Budapest, Luxembourg - A magyar női és férfi válogatott is kikapott szerdán a második fordulóban az asztaliteniszezők csapat Európa-bajnokságán, Luxembourgban: előbbi a címvédő németektől, utóbbi pedig a belgáktól.

Az élvonalban szereplő, Bátorfi Zoltán irányította gárda - amelyből ezúttal hiányzott Póta Georgina - csak egy szettet tudott nyerni az előző három kontinensbajnokság győztese ellen. A németeknél két honosított kínai játékos is szerepelt.

"Póta Gina nem érezte jól magát, fájt a torka, megfázásos tünetei voltak, ezért úgy döntöttünk, hogy most pihen, mert a holnapi, svédek elleni találkozó fontosabb" - mondta az MTI-nek a szövetségi kapitány.

Két kör után a németek két sikerrel állnak, a magyaroknak és a svédeknek egy-egy győzelme van, így ez a két válogatott csütörtökön ki-ki mérkőzést játszik majd egymással a második továbbjutó hely megszerzéséért. A csoport negyedik tagja, Horvátország két vereséggel sereghajtó.

A férfiak a második vonalban, az úgynevezett challenge divízióban játszanak, ahol a finnek elleni délelőtti sikert követően második riválisuk az esélyesebb belga válogatott volt. Majoros Bence, Szudi Ádám és Lakatos Tamás nagy csatát vívott, csak az ötödik meccs, annak is az ötödik játszmája döntötte el a párharcot, de azt a vetélytárs nyerte. A magyaroknak ezzel együtt jó esélye van a második hely megszerzésére a csoportban, mert csütörtökön az eddig két vereséget begyűjtő észtekkel játszanak majd.

A női bajnoki divízióban a csoportokból az első két-két helyezett jut a negyeddöntőbe, a harmadikak és negyedikek pedig a 9-16. helyért játszhatnak a folytatásban. Hasonló a lebonyolítás a férfi másodosztályban is, amelynek győztese a 17. helyen zár az Eb-n.

Eredmények (a nemzetközi szövetség honlapja alapján):

nők:

bajnoki divízió, A csoport:

2. forduló:

Németország-Magyarország 3-0

Han Ying-Madarász Dóra 3-1 (2, -6, 7, 7, 4)

Shan Xiaona-Pergel Szandra 3-0 (9, 9, 3)

Nina Mittelham-Nagyváradi Mercédesz 3-0 (5, 5, 9)

Svédország-Horvátország 3-1

korábban:

1. forduló:

Magyarország-Horvátország 3-0

Németország-Svédország 3-1

Az állás: 1. Németország 4 pont, 2. Magyarország és Svédország 3-3, 4. Horvátország 0