2016.10.25. 14:19

Mínusz háromról fordított és nyert a DEAC Miskolcon

Debrecen - Kockáztatva ért el nagy bravúrt a Debreceni Egyetem második vonalas férfi futsalcsapata, hiszen 0-3-ról felállva hozta el mindhárom pontot a borsodiaktól. A két egyetem összecsapásán tehát a debreceniek voltak a jobbak. Nem mellékesen az eddig otthon 100%-os MEAFC-ot tudta két vállra fektetni az ezzel a diadallal a holtversenyes 3. helyre feljövő DEAC.

A félidőben kettővel, utána hamarosan már hárommal mentek a miskolciak a hétfő esti összecsapáson. A hazaiak a kevés helyzetükkel jól sáfárkodtak, míg a vendégek mindent elpuskáztak amit lehetett.

Két, korábban sérüléssel bajlódó fiatal tett róla, hogy legyen esély a hajrára, hiszen végre Illés, majd Pallai is betalált a második játékrészben. Ha egy üzlet beindul alapon rögvest gólt szerzett Sándor is: a 26. és a 28. perc között kiegyenlített a DEAC. A hideg zuhany alól lassan kikecmergő hazaiak ezután összeszedték magukat, és jó darabig kérdéses volt, hogy a DEAC zakatolása végül hány pontot érhet. Ám a hajrában a jelenlegi házi gólkirály Kántor és a csapatkapitány Kasuba is megvillant, ezáltal romba döntve minden miskolci reményt.

Érdekesség, hogy a DEAC eddig mindhárom idegenbeli meccsét megnyerte, ám az egyetlen hazait elvesztette.

A debreceniek pillanatnyilag a vesztett pontokat tekintve az éllovas Kincsem Lovasparknál és a harmadik Gyöngyösnél már jobbak, a második Csengerrel pedig holtversenyben vannak.

- Koppányi Szabolcs -

Férfi futsal NB2 6. forduló

2016. október 23. Miskolc

MEAFC - DEAC 3-5 (2-0)

DEAC: Dobi - Kántor, Kasuba, Buka, Pallai. Cs.: Tiba, Révai, Sándor, Bun, Szentes-Bíró, Balás. Illés, Devits.

Gól: Illés, Pallai, Sándor Kántor, Kasuba

Elek Gergő edző nyilatkozata: - Lemásoltuk az Ózd elleni mérkőzést. Támadtunk, irányítottunk, számolatlan jó lövésünk volt, ám az ellenfél kétszer lőtt kapura: 2-0 oda... A második félidőben ugyanez: 3-0. Körülbelül 2 perc volt a kapus lehozataláig, amikor megtört a jég és számtalan helyzetünkből egy gól lett. Ezután robogni tudtunk az egyenlítésig, akkor azonban megtorpantunk. Amikor újfent felvetődött az 5 a 4 elleni játékunk, akkor a vezetést is megszereztük (tehát még egyenlő létszámnál), majd bebiztosítottuk a sikert! Van tartásunk, tudunk küzdeni! Fontolgatom, hogy a jövő héten eleve 5 a 4 elleni felállással kezdünk...