2015.05.02. 21:18

Biharkeresztes egy hétig maradt Földesen

Három mérkőzéssel nyitott a labdarúgó megyei másodosztály déli csoportjának 24. fordulója. Földes hetet vágva, s egyet kapva intézte el Biharkeresztest. A listavezető Püspökladány szoros meccsen múlta felül Pocsajt, a komádi vendég szurkolók pedig Józsán örülhettek a játékvezetői hármas sípszó után.

Földes–Biharkeresztes 7–1 (3–1)

50 néző, vezette: Szűcs N. (Péter A., Szűcs N.)

Földes: Horváth Zs. – Kalugyer K., Kiss N., Nagy S., Hunyadi L., Sápy B. (Bíró B.), Mező B. (Taricska G), Vincze N. (Bartha B.), Móda G. (Trippon T.), Vincze A., Karacs T. Edző: Karacs Tamás.

Biharkeresztes: Mohácsi S. – Boka Sz., Mohácsi A., Szabó L., Pöröc N., Varga I., Lovas G., Boka Á., Körtvélyesi Á., Solter B., Szőke S. Edző: Furka Tibor. Gól: Vincze A. (3), Sápy B. (2), Hunyadi L., Mező B., illetve Lovas G. Jók: első félidőben mindenki, a másodikban senki, illetve Pöröc N., Boka Á. Ifi: elmaradt.

Karacs Tamás: – Az első játékrészről jobb nem is beszélni, viszont a másodikban már azt nyújtottuk, amit megbeszéltünk. Nem kell túlértékelni a győzelmet, mert szinte egy ificsapat ellen nyertünk. További sok sikert Biharkeresztesnek! Remélem, mihamarabb összekapják magukat.

Furka Tibor: – Gratulálok minden játékosomnak, aki részt vett ezen a mérkőzésen! Megérdemelt hazai siker született.

Püspökladány–Pocsaj 3–2 (2–1)

150 néző, vezette: Szűcs L. (Gyarmati I., Kovács A.)

Püspökladány: Katona N. – Szabó P., Baranyai L., Pálmai Cs., Szász L., Nagy B., Mogyorósi D. (Mogyorósi I.), Mogyorósi Z. (Horváth Á.), Horváth I. (Hodosi M.), Ferenczi L. (Szabó B.), Szalóczi Z. (Kovács G.). Edző: Károlyi Albert.

Pocsaj: Mezei J. – Hajdu M., Sóvágó S., Lakatos R. (Halász R.), Trippon P., Szilágyi Cs., Székely Zs., Ócs S. (Rézműves A.), Kun I. (Máté F.), Nagy P., Nyika J. Edző: Sóvágó Sándor. Gól: Pálmai Cs., Mogyorósi Z., Szász L., illetve Székely Zs. (2). Jók: Baranyai L., Horváth I., Szabó P., Zsinka, illetve mindenki. Ifi: 17–0.

Károlyi Albert: – Tudtuk, hogy jó csapattal állunk szemben, bár az eredményeiken ez nem látszik. Ha 2-3 gólt szereznek a találkozó első negyedórájában, egy szavunk sem lehetett volna. A 94. percben pedig tizenegyest is hibáztak, de a három pontot mi szereztük meg. Jó időben rúgtuk a gólokat. Győzelmünket a születésnapját ünneplő Szabó Bencének ajánljuk! Ennek van éve!

Sóvágó Sándor: – A végeredménnyel nem vagyok elégedett, de a csapat teljesítményével és a mutatott játékkal igen, erre lehet építeni. Néhány játékosom krónikus önbizalomhiányban szenved, ezt igyekszünk orvosolni. Székely Zsolt utolsó percben kihagyott büntetője ellenére remek teljesítményt nyújtott a mai mérkőzésen.

Józsa–Komádi 2–4 (0–2)

150 néző, vezette: Kertész F. (Gálfi F., Horváth G.)

Józsa: Béke R. – Rostás A., Szolnoki Sz., Csapó R., Kocsis A., Kiss R., Iloczki M., Kovács G. (Csige M.), Pál P., Jóvér J., Szabó M. Edző: Duró József.

Komádi: Bokor Cs. – Simon S., Kirimi P., Varga L., Miczura Varga T., Holló J., Kóti R., Nagy J., Nagy I., Vass Á., Balogh S. Edző: Szabó Sándor. Gól: Kiss R. (2), illetve Balogh S. (3), Nagy I. Jók: Kiss R., illetve mindenki. Ifi: 2–0.

Duró József: – A táblázaton elfoglalt helyezések hűen tükrözték a mai eredményt.

Szabó Sándor: – Hatvan percen keresztül magabiztos játékkal szereztük négy gólt, ami után kicsit kiengedtünk, így a sportszerűen játszó józsaiak visszajöttek a meccsbe. Ennek ellenére úgy érzem, nem forgott veszélyben a győzelmünk.