2014.08.02. 20:08

Senánszky Petra háromszoros Európa-bajnok lett, Kosina Gergő világcsúccsal nyert aranyérmet

A Debreceni Búvárklub mindkét versenyzője világcsúcsot javított az Európa-bajnokságon Lignanóban.

A felnőtt Uszonyosúszó Európa-bajnokság ötödik versenynapján az 50 méteres női uszonyos gyorsúszás elődöntőjéből a debreceni Senánszky Petra a legjobb idővel jutott tovább a döntőbe. Petra délelőtti 00.21.61-es időeredményével felülmúlta a kazanyi Búvárúszó Világbajnokságon beállított 00.21.83-as világcsúcsát.

Az szám fináléjában a cívisvárosi sportoló elsőként ért célba, így háromszoros felnőtt Európa-bajnok lett Lignanóban. A 200 méteres férfi uszonyos gyorsúszásban a szintén Debreceni Búvárklubos Kosina Gergő állt rajthoz, aki végül az ötödik legjobb idővel került a fináléba.

A döntőben Gergő 01.34.68-as időeredményével megjavította a világcsúcsot és első helyen végzett, ezzel pedig megnyerte első felnőtt Európa-bajnoki aranyérmét.