Kézilabda

2023.11.01. 21:34

Sima sikerrel zárta az erőltetett menetet a Loki - fotókkal

Csak az első tíz percben tudta megnehezíteni a piros-fehérek dolgát a Budaörs, aztán egy hét nullás roham után nem maradt nyitott kérdés.

Haon.hu

Forrás: Czinege Melinda

A Brest elleni BL-meccset betegség miatt kihagyó Planéta Szimonetta és Vámos Míra visszatért, így bővebb volt a debreceni szakmai stáb merítési lehetősége a Budaörs elleni hazai bajnoki előtt. Ez a mérkőzés zárta a DVSC Schaeffler kéthetes erőltetett menetét, október 18-a óta ötödször lépett pályára a csapat. A vendégek már az elején okoztak meglepetést, hiszen egyből hét a hat elleni játékkal kezdtek és legtöbbre taksált játékosuk, a válogatott alapemberének számító Debreczeni-Klivinyi Kinga nem volt ott a pályán. A nyolcadik percben még a Budaörs vezetett, aztán megfordult minden.

Kilenc percig nem kapott gólt a Loki, köszönhetően a remek védekezésnek és Catherine Gabriel teljesítményének, közben lőtt hetet, így 10–4 állt az eredményjelzőn.

Mindkét oldalon akadtak hibák szép számmal, így szünetre maradt a hatgólos különbség.

A folytatásban is folyamatosan nőtt az előny, a 41. percben már tízzel vezettek a hajdúságiak (23–13). A hajrában kicsit csökkent a koncentráció, de így is lőtt szép gólokat a Vasutas, s magabiztos győzelemmel zárta az öt mérkőzésből álló erőltetett menetet – tudósított a DVSC honlapja.

DVSC SCHAEFFLER–MOYRA-BUDAÖRS HANDBALL 35–24 (16–10)
Debrecen 700 néző. Vezette: Altmár, Hováth M.
DVSC: Gabriel – Töpfner 7 (7), Hámori K. 4, Füzi-Tóvizi 1, Jovovics 4, Vámos P. 2, Petrus 4. Csere: Bartulovic (kapus), Kácsor 3, Vámos M. 1, Planéta 1, Haggerty 1, Csernyánszki 5, E. Johansson, Grosch 2. Vezetőedző: Szilágyi Zoltán
Budaörs: Vártok R. – Szövérddfy-Szabadfi 3, Gergely-Zsigmond, Pálos-Bognár 2, Gorilszka, Uhrin 4, Szabó A. 1. Csere: Mistina (kapus), Vártok T. 2, Schneider 1, Debreczeni-Klivinyi 3, Szekerczés 4 (3), Szabó-Májer 1, Hudák, Tóth M. 1, Mlinkó 2. Vezetőedző: Buday Dániel
Az eredmény alakulása: 8. perc: 3–4. 17 p.: 10–4. 28. p.: 16–8.. 36. p.: 19–10. 41. p.: 23–13. 49. p.: 27–14.
Kiállítások: 14, illetve 10 perc
Hétméteresek: 8/7, illetve 3/2