debreceni siker

2019.06.15. 11:36

Gál Kincső aranyérmes a nyíltvizi OB-n

5 illetve 7, 5 km-en mérték össze tudásukat az utánpótlás korú úszók a Nyíltvízi Országos Bajnokságon.

Fotó: Debreceni Sportcentrum-Sportiskola

Továbbra is nagyszerű formában versenyez a Debreceni Sportcentrum-Sportiskola tehetsége, a 2003-as születésű Gál Kincső. A július eleji, kazanyi junior Európa-bajnokságra készülő cívisvárosi sportoló tegnap Balatonfüreden ugrott vízbe, nem titkoltan az éremszerzés reményében.

A szikrázó napsütésben megrendezett 7,5km-es verseny a nap legszorosabb befutójával és Gál Kincső győzelmével ért véget, aki mintegy 2,4 másodperccel volt gyorsabb a másodikként beérkező pécsi Balogh Viviennél. A dobogó harmadik fokára a ferencvárosi Fehérvári Réka állhatott fel.