Helyi közélet

2017.05.07. 14:51

A templom és a parókia „új ruhába öltöztetését” ünnepelték Hajdúszováton

Hajdúszovát - Híven tükrözi a település címere az ott élők szellemét, hiszen az összekötött búzakalász jelképezi azt az összefogást, mellyel új ruhába lehetett öltöztetni a templomot. Ezt Fülöp Attila, az EMMI egyházi, nemzetiségi és civil társadalmi kapcsolatokért felelős helyettes államtitkára mondta szombaton a Hajdúszováti Református Egyházközség hálaadó ünnepi istentiszteletén.

Hajdúszovát - Híven tükrözi a település címere az ott élők szellemét, hiszen az összekötött búzakalász jelképezi azt az összefogást, mellyel új ruhába lehetett öltöztetni a templomot. Ezt Fülöp Attila, az EMMI egyházi, nemzetiségi és civil társadalmi kapcsolatokért felelős helyettes államtitkára mondta szombaton a Hajdúszováti Református Egyházközség hálaadó ünnepi istentiszteletén.

A reformáció 500 éves évfordulójára a magyar kormány támogatásával is elvégzett felújítás azonban nem csak új tégla, malter és kő beépítését jelenti, hanem a közösség megújulását is. Emlékeztetett arra, hogy a Hajdúszováton 230 évvel ezelőtt határozták el, hogy templomot építenek, és a jelenlegi lelkész, Ferenczi Pál vezetésével hitében erős, tettrekész közösség áll mögötte.

Fülöp Attila beszélt arról is, hogy az elmúlt négy évben a Tiszántúli Református Egyházkerületben 15 és fél milliárd forintot fordítottak különböző egyházi beruházásokra. Ezek közül a legnagyobb tétel a Debreceni Református Kollégium felújítása volt.

Hálaadó istentisztelet a felújított hajdúszováti templomban. Fotó: Égerházi Péter

Az egyházkerület püspöke, dr. Fekete Károly igehirdetésében kitért a tényre, hogy tavaly a már felújított templomba belecsapott a villám, de ez sem akadályozhatta meg az épület megújítását. Erre utalva Ferenczi Pál isteni csodaként említette, hogy éppen akkor a templomban tartózkodott másodmagával a műszaki ellenőrrel, s dacára a derékig felcsapó lángnak az ijedségen és döbbeneten kívül semmi bajuk nem történt.

A 2016 szeptemberére befejeződött felújítás összköltsége 58,5 millió forint volt, a templomkert és parkoló 6 millió 128 ezer forintba került, a villámcsapás következtében pedig további 4 millió 490 ezer forintot kellett még költeni rá. Ebből 8 millió forintot adott az EMMI, a többit az egyházkerület, illetve az egyházközség és a hívők adták össze.

A hálaadó istentiszteleten köszöntőt mondott a Debreceni Református Egyházmegye esperese, Vad Zsigmond és gondnoka, dr. Csabina Sándor, valamint Derencsényi István, az egyházkerület lelkészi főjegyzője, illetve Bodó Sándor a térség országgyűlési képviselője.

Hírlevél feliratkozás
Ne maradjon le a haon.hu legfontosabb híreiről! Adja meg a nevét és az e-mail-címét, és mi naponta elküldjük Önnek a legfontosabb híreinket!

Ezek is érdekelhetik

Hírlevél feliratkozás
Ne maradjon le a haon.hu legfontosabb híreiről! Adja meg a nevét és az e-mail-címét, és mi naponta elküldjük Önnek a legfontosabb híreinket!

Rovatunkból ajánljuk

További hírek a témában