Vizes vb 2022

2022.06.18. 19:53

Holló Balázs nyolcadik 400 méter vegyesen

Holló Balázs a nyolcadik helyen végzett 400 méter vegyesen a budapesti úszó-világbajnokság szombati nyitónapján.

Az egriek 23 éves versenyzője a délelőtti előfutamban szenzációs egyéni csúcsot úszott, élete legjobbját csaknem két és fél másodperccel megjavítva az ötödik időt (4:10.87) érte el.
A felnőttek között első nagymedencés világbajnoki döntőjén szereplő versenyző végül messze elmaradt délelőtti idejétől és 4:15.17 perccel a nyolcadik lett. A számot Léond Marchand nyerte, a francia versenyző az utolsó tíz méteren "maradt le" Michael Phelphs 2008-as pekingi cáparuhás világrekordjától (4:03.84) és végül 4:04.28 perces világbajnoki- és Európa-csúccsal diadalmaskodott.