HAON - Sport - DEAC

2017.12.16. 09:29

Újabb DEAC-siker, a pécsieket is legyőzték

Debrecen - A jó formában lévő Pécs együttesét fogadta pénteken a DEAC.

Farkas Attila két triplával kezdte el a pontgyártást hazai oldalon. Aztán az ő eredményességéhez csatlakozott Armwood, Jones, Lilov, ők mind a négyen tíz pont fölött dobtak. Az első félidőben 8–9-es állásnál volt utoljára több egysége a Pécsnek, mint a hajdúságiaknak. A szünetben 42–38-ra vezetett a DEAC.

Fotó: Matey István

A harmadik harmadot gyengébben kezdte a cívisvárosi együttes, mely utána hamar belelendült, 10 pontot dobott zsinórban – innentől pedig a vezetést már nem is adták ki a kezükből a debreceniek, akik magabiztos, 83–73-as sikert arattak.

HBN-PI

DEAC–PVSK-VEOLIA 83–73 (19–16, 23–22, 23–16, 18–19)

Debrecen, 1000 néző. V: Pálla Z., Hervay T., Kulcsár T.

DEAC: JONES 16/6, Molnár 4, LILOV 18/12, FARKAS 13/9, ARMWOOD 18. Csere: Velkey 5/3, Bognár 9, Kozák. Edző: Berényi Sándor

PVSK-VEOLIA: Durham 3/3, Supola 11/6, Demeter 2, BUDIMIR 19/6, Sarlija 6. Csere: DUKICS 11/6, Simon K.5/3, Antóni, Harazin 1, BÍRÓ 15/15. Edző: Csirke Ferenc

Az eredmény alakulása. 3.perc: 6–5. 8.p.: 18–9. 12.p.: 19–19. 15.p.: 30–23. 19.p.: 42–36. 22.p.:

42–46. 28.p.: 65–52. 35.p.: 72–64. 38.p.: 79–70.

Kipontozódott: Dukics (37.p.)

Berényi Sándor: Nagyon akartuk ezt a győzelmet, boldogok vagyunk, hogy összejött. A siker kulcsa a szervezett védekezésben rejlett, erre készültünk a találkozó előtt. Minimalizáltuk ellenfelünk irányítójának pontjait, ez is fontos volt a győzelemhez. Úgy gondolom, kellőképpen kiszolgáltuk a közönségünket is.

Csirke Ferenc: Fölösleges nyomásnak voltunk kitéve azáltal, hogy mi lettünk kikiáltva favoritnak. A statisztikai adatokban is minimális volt a csapatok közötti különbség, csak a kétpontosok értékesítésében múlt felül bennünket a DEAC. A harmadik negyedben úgy tűnt, sikerülhet a magunk javára fordítani a mérkőzést, de mindenki próbált egyénieskedni, így pedig nem lehet meccset nyerni.